امام جمعه بيرجند: حفظ وحدت حوزه و دانشگاه يك ضرورت تاريخي است

بيرجند - ايرنا - قائم مقام نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي و امام جمعه بيرجند با اشاره به 27 آذر سالروز شهادت آيت الله محمد مفتح روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: حفظ وحدت حوزه و دانشگاه يك ضرورت تاريخي است.

حجت الاسلام و المسلمين علي رضايي بيرجندي امروز در خطبه هاي نماز جمعه در مصلي المهدي ( عج) بيرجند افزود: دانشگاهيان بايد قدردان انقلاب، نظام اسلامي و شهدا باشند .
وي با بيان اينكه امروزه با شرايط حساسي رو به رو هستيم، تاكيد كرد: دشمن با شيوه و راه هاي گوناگون در حال نفوذ به جامعه و به دنبال اهداف و راهبردهاي خود است، روحانيان و دانشجويان ما بايد در اين شرايط حساس آگاه و هوشيار باشند.
خطيب جمعه بيرجند گفت: وحدت حوزه و دانشگاه به معناي وحدت همه اقشار جامعه است و به فرموده امام راحل اين دو قشر نه تنها با هم اختلاف نداشته باشند بلكه از اختلاف هاي كنايه آميز هم اجتناب كنند.
رضايي، وحدت و هم افزايي را رمز موفقيت و پيشرفت جامعه اسلامي دانست و اضافه كرد: كسي با شادي و خوشحالي مردم مخالف نيست ، دشمن سعي دارد به بهانه شادي جامعه را به ابتذال و زوال بكشاند و دانشگاهيان و حوزويان سعي كنند جامعه سالم داشته باشيم و در مسير كمال و رشد حركت كنيم.
امام جمعه بيرجند ادامه داد: آمريكا امروز با همراهي وهابيت در حق مسلمانان پاكستان، نيجريه، يمن و جمهوري آذربايجان مرتكب جنايت هاي زيادي شده است، مسئولان ما بايد با تمام قدرت عليه اين جنايت ها ايستادگي و از مسلمانان نيجريه دفاع كنند.
وي با اشاره به پرونده موسوم به «پي ام دي» افزود: آمريكا بايد پاسخگوي 12 سال فشار و تهديد عليه ايران باشد و با بسته شدن اين پرونده حقانيت ايران براي جهان هم ثابت شد.
وي تاكيد كرد: دنيا متوجه شد ايران به دنبال سلاح اتمي نيست، انديشه و خرد، بمب اتمي ماست كه اين انديشه ولايي در حال فتح جهان است.
وي در ادامه تقوي را شرط بندگي خدا ذكر كرد و گفت: بايد براي خدا كار كرد، صادق بود و اهل ريا و تزوير نبود.
رضايي در ادامه با اشاره به هشتم ربيع الاول سالروز شهادت امام حسن عسكري(ع) گفت: دين آلوده همراه با شك و شبهه به درد نمي خورد و انسان بايد ضمن صداقت از خودگذشتگي نشان دهد و آنچه كه دين بر عهده او گذاشته يا امانتي را به او سپرده است، ادا كند.
/1662/2047/7559