مردم اراك  كشتار شعیان نیجریه را محكوم كردند

اراك- ایرنا- نمازگزاران جمعه در اراك مركز استان مركزی، پس از اقامه این نماز عبادی - سیاسی با شركت دریك راه پیمایی با شكوه، كشتار شعیان نیجریه را محكوم كردند.

این راهپیمایی از مقابل مصلی بیت المقدس اراك در خیابان دانشگاه تا خیابان سلمان فارسی برگزار شد و شركت كنندگان در آن شعارهای مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود سر دادند.
این راهپیمایی در یك هوای سرد و برفی برگزار شد و راهپیمایان از سوی آیت الله دری قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه دراستان مركزی و جمعی از مدیران استان همراهی می شدند.
جنایت اسرائیل جنایت آمریكاست، كشتار و قتل و غارت سیاست آمریكاست، آتش به جان مردم از شرر آمریكاست، مسلمات مجاهد شهادتش حیات است، اتحاد اتحاد تنها ره نجات است، نابود می شود به لطف خدا سعودی و صهیونیست و آمریكا، این وعده خدای عالمین است پیروزی موحدین تضمین است، اسرائیل اسرائیل جرثومه فساد است نابودی صهیونیست تنها رهش جهاد است از دیگر شعارهای این راهپیمایی بود.
داعشی و تكفیری و صهیونیست - سه عنصر عامل آمریكایست، ملت ما متحد و یكصدا - فریاد دارد مرگ بر آمریكا، در بر مستكبران، ملت ما خروشان، آمریكا و اسرائیل- شمر و یزید دوران و رژیم آل سعود - رژیم كفر و طغیان و وهابی آدمكش دشمن هر مسلمان از دیگر شعارهای این راهپیمایی در محكومیت كشتار شیعیان مظلوم نیجریه بود.
در پایان این راهپیمایی قطعنامه سراسری قرائت شد و با فریادهای اللك اكبر به تایید حاضران رسید .
در این قطعنامه حمله به بیت شیخ ابراهیم زكزاكی رهبر و مرجع بزرگ شیعیان نیجریه و توهین به اماكن مقدس دینی و كشتار شعیان مظلوم نیجریه توسط شبهه نظامیان و تكفیری های تندرو به شدت محكوم و از تمام مجامع بین المللی خواسته شده كه برای مجازات عاملان این فاجعه وارد شده و از این گونه فجایع جلوگیری كنند.
ارتش نیجریه هفته گذشته به اجتماع مسلمانان در حسینیه حضرت ولی عصر(عج) شهر زاریا حمله كرد و ضمن به آتش كشیدن این حسینیه بیش از 150 نفر از شیعیان را به خاك و خون كشید.
روز چهارشنبه هفته گذشته نیز ارتش نیجریه به اجتماع بازماندگان شهدای حسینیه حضرت ولیعصر(عج) در میدان اصلی شهر زاریا حمله ور شد و 800 نفر دیگر را به شهادت رساند.
60123005/6012