امام جمعه كنگان: وحدت در هدف بين حوزه و دانشگاه ضروري است

بوشهر- ايرنا - امام جمعه كنگان گفت: وحدت در هدف بين حوزه و دانشگاه ضروري است.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام محمود محمودي در اجتماع نمازگزاران اين شهر با گراميداشت ياد و خاطره شهيد آيت الله دكتر مفتح و سالروز وحدت حوزه و دانشگاه افزود:شهيد مفتح با درك زمان و پي بردن به انديشه شوم استعمار در جدايي و اختلاف بين حوزه و دانشگاه ، توانست حلقه وصلي بين حوزه و دانشگاه شود.
وي يادآورشد: وحدت حوزه و دانشگاه به معناي علم در خدمت معنويت و همكاري صادقانه براي خدمت بيشتر به بشريت است .
امام جمعه كنگان اضافه كرد:بي شك تقويت و تحكيم وحدت بين حوزه و دانشگاه موجب رشد و تعالي كشور خواهد شد.
خطيب جمعه كنگان با تسليت شهادت امام حسن عسكري عليه السلام گفت: به رغم خفقان خاص زمان آن حضرت و گماردن جاسوس حتي در زندان ، امام توانست جامعه را هدايت و معنويت و ايمان و ايثار ، علم و حلم را گسترش دهد.
محمودي گفت:مسلمانان با تاسي به سيره پيامبر مكرم اسلام و ائمه اهلبيت به فقرا رسيدگي جدي كنند.
خطيب جمعه با تبريك آغاز امامت حضرت وليعصر (عج) و تاكيد بر برگزاري باشكوه جشن هاي اين ايام افزود: در برگزاري جشن ها مسئله از هرگونه كاري كه شبهه ناك و مشكوك به حرام باشد اجتناب شود.
وي درفراز ديگر به مسائل سياسي كشور در آستانه انتخابات اسفند ماه اشاره كرد و گفت: نخبگان و فعالان سياسي مواظب باشند منافع ملي را فداي خواسته هاي فردي و جناحي نكنند.
محمودي گفت: امروز برخي افراد كه حيات سياسي خود را از دست داده اند تلاش مي كنند با كمك دشمن پروژه نفوذ را در كشور اجرا كنند كه لازمه خنثي نمودن اين توطئه بصيرت افزايي ، ولايت مداري و آگاهي است.
7208/ 6045