امام جمعه موقت شيراز: هيچ حزب و گروهي قادر به مصادره بيت امام (ره) به نفع خود نيست

شيراز- ايرنا- امام جمعه موقت شيراز با بيان اين كه امام خميني (ره) در قلب ملت ايران و بيت ايشان مورد احترام و علاقه مردم كشور است،گفت: هيچ حزب و گروهي قادر به مصادره بيت امام (ره) به نفع خود نيست.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام والمسلمين سيد ابوفاضل رضوي اردكاني در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شيراز با اشاره به اعلام داوطلبي شماري از اعضاي بيت امام خميني (ره) از جمله حجت الاسلام و المسلمين سيد حسن خميني نوه امام (ره) در انتخابات پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري، از ورود آنها به عرصه رقابت انتخاباتي استقبال كرد و گفت: عزت و احترامي كه ملت ايران براي بيت امام (ره) دارد بالاترين عزت ها و احترام هاست.
وي با بيان اين كه بيت امام (ره) به آرمان هاي امام و رهبري پايبند بوده است، گفت: با اين وجود برخي احزاب و گروه ها مي خواهند بيت امام (ره) را به نفع خود مصادره كنند غافل از اين كه بيت امام قابل مصادره شدن نيست، همانگونه كه امام خميني (ره) متعلق به همه است و قابل مصادره شدن به نفع فرد يا گروهي نيست.
امام جمعه موقت شيراز در ادامه بخش هايي از وصيت نامه مرحوم حجت الاسلام و المسلمين سيد احمد خميني خطاب به فرزندانش مبني بر توصيه به حركت در مسير تبعيت و پيروي از رهبر معظم انقلاب را قرائت كرد و گفت: بيت امام (ره)اجازه نخواهند داد كه فرصت طلبان از آنها سوء استفاده كنند از اين رو عده اي از احزاب و افرادي كه در فتنه 88 نقش داشتند نبايد خواب ببينند كه با حركات مذبوحانه مي توان بيت امام (ره) را به نفع خود مصادره كنند.
رضوي اردكاني در ادامه با اشاره به آغاز نام نويسي داوطلبان عضويت در مجلس خبرگان رهبري و نمايندگي مجلس شوراي اسلامي گفت: انتظار است افرادي كه صلاحيت و ويژگي هاي تصدي اين امر خطير را دارند به عنوان احساس تكليف وارد عرصه رقابت انتخاباتي شوند و نه اين كه از ميدان رقابت انتخاباتي براي مشهور شدن خود استفاده و به كرسي نمايندگي مجلس به عنوان سكوي پرتاب به مدارج بالاتر نگاه كنند.
پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري و دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي به طور همزمان جمعه هفتم اسفندماه 94 برگزار مي شود.
امام جمعه موقت شيراز در بخش ديگري از سخنان خود كشتار شيعيان در كشور نيجريه را محكوم كرد و گفت: به نظر مي رسد آمريكا، اسراييل و عربستان سعودي در اقدامي هماهنگ با هدف از بين بردن اسلام راستين به چنين جناياتي دامن مي زنند و اين جنايات با پول مسلمانان و عليه مسلمانان براي تامين منافع آمريكا صورت مي گيرد.
وي اظهار كرد: به راه انداختن جنايت و كشتار عليه شيعيان در نيجريه، جمهوري آذربايجان، پاكستان و آوارگي و كشتار مردم سوريه، عراق و يمن پيام مهمي دارد و آن اين كه با دلارهاي سعودي، نقشه اي براي از بين بردن مكتب تشيع در حال اجراست كه بدون ترديد استكبار و آل سعود در اين اقدام ناكام خواهند ماند.
رضوي اردكاني، از سكوت مجامع بين المللي مدعي حقوق بشر در برابر جنايات صورت گرفته عليه شيعيان و ديگر مسلمانان جهان انتقاد كرد و با ابراز نگراني نسبت به سركوب مردم بحرين با كمك آل سعود، گفت: حماسه حضور ميليوني مردم در پياده روي اربعين در كربلا نشان داد كه شعار هيهات من الذله امام حسين (ع) امروز شعار شيعيان جهان و عاملي براي بيداري ملت هاي مسلمان و مظلوم جهان است و آل سعود و آمريكا دربرنامه هاي خودجزشكست، نتيجه اي نخواهند گرفت.
امام جمعه موقت شيراز در ادامه با اشاره به در پيش بودن هفته وحدت (سوم دي ماه) اظهار كرد: با توجه به زمينه هاي نفاق، اختلاف و جنگ و خونريزي در درون جهان اسلام لازم است كه برنامه هاي گراميداشت هفته وحدت امسال پررنگ تر از سال هاي قبل برگزار شود.
رضوي اردكاني در بخشي ديگر از سخنان خود با گراميداشت روز ثبت احوال از فعاليت هاي سازمان ثبت احوال كشور قدرداني كرد و بيان داشت: اگر قرار است ارايه شناسنامه همراه با كارت ملي همچنان در برخي مراجعه هاي اداري لازم باشد، ديگر اين همه هزينه كه براي صدور كارت ملي به دولت و ملت تحميل مي شود چه فايده اي دارد؟ از اين رو، بايد همانند ديگر كشورها كارتي واحد براي نشان دادن هويت افراد ملاك عمل قرار گيرد.
امام جمعه موقت شيراز در بخش ديگري از خطبه ها، بهره گيري از ظرفيت هاي آيين شب يلدا (سي ام آذرماه) نخستين شب زمستان در قالب صله رحم و ديدار با خويشاوندان و رفع كدورت ها را خواستار شد.
وي اظهار كرد: شب يلدا نه مباح است نه حرام و نه واجب، بلكه اگر حرامي در آن صورت نگيرد و از آن براي احترام به بزرگترهاي خانواده بهره گرفته شود آييني پسنديده تلقي مي شود. ك/2
2027 /6118