پيامبر (ص) مهمترين عامل وحدت و يكپارچگي در بين مسلمانان جهان است

مهاباد- ايرنا- امام جمعه موقت بوكان گفت: پيامبر اكرم (ص) و آيين هاي ماه ربيع الاول نشانه و عامل وحدت و يكپارچگي در بين مسلمانان در سراسر جهان است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، ماموستا سيد خالد رسول زاده در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته بوكان با اشاره به ماه ربيع الاول و ولادت پيامبر اكرم (ص) افزود: وحدت موجب رشد و آباداني جامعه و تفرقه و نفاق مايه فساد و تباهي خواهد شد و نبايد اجازه داد كه دشمنان با نفوذ در بين مسلمانان به اهداف خود برسند.
وي اضافه كرد: آنچه دشمنان اسلام به شدت از آن وحشت دارند، يكپارچگي امت اسلام بوده و تا زماني كه مسلمانان به اين وحدت اسلامي دست پيدا نكنند نمي توانند در مقابل دشمنان پيروز شوند.
خطيب جمعه بوكان اظهار كرد: مومنان نبايد اجازه دهند كه اختلافات جزئي موجب شكاف در بين آنان شود و به اتحاد و برادري آنان لطمه وارد كند.
وي ادامه داد: مردم در اين ماه مبارك آيين هاي مولودي خواني و دف نوازي برگزار مي كنند و برگزاري اين آيين ها بايد در فضايي معنوي و تنها براي رضايت پروردگار باشد.
ماموستا رسول زاده اضافه كرد: مداحي هايي كه در مراسم مولودي خواني خوانده مي شود بايد بر اساس واقعيات و خصوصيات پيامبر بزرگ اسلام (ص) باشد و از خرافه گويي دوري شود.
شهرستان بوكان با 227 هزار نفر در جنوب آذربايجان غربي قرار دارد.
7510/3020/2093