وحدت حوزه و دانشگاه نياز امروز جامعه است

سمنان - ايرنا - امام جمعه موقت شهرستان دامغان با اشاره به نامگذاري بيست و هفتم ماه آذر سالروز شهادت آيت الله مفتح به روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت : وحدت حوزه و دانشگاه نياز امروز جامعه است و بايد در اين راستا گام برداريم.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام احمد فواديان در نماز جمعه اين هفته دامغان افزود : بايد تلاش كنيم اهداف شهيد مفتح را در بحث وحدت حوزه و دانشگاه جامعه عمل بپوشيم و براي رسيدن به اين هدف متعالي همكاري كنيم.
وي اظهار داشت : حوزه سخن از خداست و دانشگاه سخن از فعل خداست و هر دو در جهت رسيدن به خدا تلاش دارند.
وي در بخش ديگري با بيان اين كه امريكا ، عربستان سعودي و رژيم صهيونيستي از حاميان اصلي گروه هاي تروريستي در منطقه هستند، گفت : امروز گروه هاي تروريستي چون داعش، القاعده ، بوكوحرام و طالبان با حمايت هاي مالي امريكا ، عربستان سعودي و رژيم صهيونيستي در منطقه دست به جنايت و كشتار مي زنند.
وي خاطرنشان كرد : يكي از اهداف اين گروه ها اسلام هراسي و ترسيم يك قيافه وحشتناك از اسلام به عنوان يك دين كه در آن مهرباني وجود ندارد است كه به جهانيان معرفي مي كنند.
امام جمعه موقت دامغان گفت : امروز شاهد يكي ديگر از جنايات اين گروه ها در كشور مظلوم نيجريه هستيم كه ارتش اين كشور نزديك به يك هزار نفر از شيعيان را به قتل رساند ولي امريكا و ايادي او هيچ سخني جز حمايت از اين جنايت بر زبان نياوردند .
ويادآور شد : اتلاف امروز امريكا و عربستان سعودي باهدف مقابله و مبارزه با گروه هاي تروريستي كه خودشان به راه انداختند خنده دار بوده و با اين بازي ، مي خواهند حمايت خودشان را از گروه هاي تروريستي بپوشانند.
وي به پاس خدمات ارزشمند امام جمعه سابق اين شهرستان بر ضرورت برگزاري آيين نكوداشت ايشان تاكيد كرد.
6026/