كشتار شيعيان نيجريه قلب مسلمانان جهان را جريحه دار كرد

خرم آباد- ايرنا- نماينده ولي فقيه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: كشتار شيعيان نيجريه مصيبتي بزرگ و زخمي شديد بر پيكره جهان اسلام وارد كرد كه قلب مسلمانان جهان را جريحه دار كرده است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد ميرعمادي در جمع نمازگزاران شهرستان خرم آباد ضمن محكوم كردن كشتار شيعيان نيجريه گفت: عربستان سعودي با تبليغات گسترده رسانه اي خود به ارتش و دولت نيجريه فهماند كه شيعيان براي آنها خطرناك هستند و با ايجاد موجي از اسلام هراسي و شيعيه هراسي در آنجا باعث كشتار شيعيان مظلوم نيجريه شد.
وي اضافه كرد: اين در حالي است كه هر كجا كه شيعيان حضور دارند صلح و اخوت و وحدت و پيشرفت وبرادري حاكم است و در مقابل هر جايي كه وهابيون هستند در آنجا تعصب و خشونت و افراطي گري رواج دارد.
امام جمعه شهرستان خرم آباد با بيان اينكه عربستان سعودي سالانه ميلياردها دلار صرف جريان ضد شيعه مي كند و جاي تاسف است كه مجامع بين المللي اعمال عربستان را محكوم نكردند افزود: خون شيعيان مظلوم و بيگناه نيجريه دامن تفرقه افكنان، دامن آل سعود و استكبار جهاني را خواهد گرفت و همه آنها را نابود خواهد كرد.
حجت الاسلام والمسلمين ميرعمادي با اشاره به نامگذاري جمعه 27 آذر ماه به روز مبارزه ملي با خشونت و افراطي گري گفت: خشونت و افراطي گري نتيجه تعصب جاهلانه وهابيون و همچنين نتيجه سياست تفرقه افكنانه استكبار جهاني است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بسته شدن پرونده پي ام دي در خصوص برنامه هسته اي ايران و صدور قطعنامه اي از سوي شوراي حكام آژانس بين‌المللي انرژي اتمي گفت: 12 سال ظلم ، تحريم ظالمانه و فشار و اين همه مصيبت بر سر ملت ايران آورند كه جا دارد از آنها مطالبه شود كه شما به چه حقي اين همه سال مردم ايران را تحت فشار و تحريم قرار داديد.
وي افزود: امروز بايد آزاديخواهان و كساني كه فكر آزاد دارند آمريكا و اروپا را به محاكمه بكشانند كه اين 12 سال اين همه ظلم و فشار و تحريم چرا بر مردم ايران وارد كرديد.
امام جمعه شهرستان خرم آباد در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به وحدت حوزه و دانشگاه گفت: اصل وحدت و همدلي يك ضرورت شرعي و عقلي است و اين وحدت و همدلي بين ملت و دولت و بين حوزه و دانشگاه اهميت بسيار بالايي دارد كه مي تواند بر كل جامعه تاثير گذار باشد.
وي با بيان اينكه اينگونه وحدت باعث اقتدار ملي مي شود گفت: وحدت بين دانشگاهيان و حوزويان و وحدت بين نخبگان جامعه باعث پويايي و نشاط و آرامش وخودباوري ، دور انديشي، علم آموزي و گسترش فرهنك و علم در جامعه مي شود.
1920/6060/1662