امام جمعه سلماس: وحدت حوزه و دانشگاه عامل مهم انسجام اجتماعي است

اروميه - ايرنا - امام جمعه سلماس گفت: وحدت حوزه و دانشگاه انسجام اجتماعي را به دنبال دارد ضمن اينكه اختلاف و جدايي نخبگان راه نفوذ دشمن و تسلط بر كشور را فراهم مي‌كند.

حجت الاسلام سيدمحمد موسوي در آيين نمازجمعه سلماس با اشاره به سالروز شهادت شهيد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار كرد: يكي از عوامل نشاط و پويايي جوامع اسلامي و انساني اتحاد نخبگان است چرا كه منجر به آرامش، اميد، خودباوري و پيشرفت جامعه مي‌شود.
وي اظهار كرد: شهيد مفتح منادي و تلاشگر اصل مهم وحدت حوزه و دانشگاه بود و چون اين اصل ناگسستني از انقلاب اسلامي براي دشمنان سخت بود، اقدام به ترور وي كردند تا شايد بتوانند به اين هدف لطمه بزنند، اما غافل بودند ملت ما در اصول و اهداف انقلاب پيوند ناگسستني دارد.
امام جمعه سلماس دربخش ديگري ازخطبه هاي نمازجمعه اين هفته با محكوم كردن اقدام وحشيانه ارتش نيجريه در به خاك و خون كشيدن صدها تن از شيعيان اين كشور، اين حركت را اقدامي صهيونيستي، وهابي و آمريكايي دانست كه با هدف ايجاد تفرقه در صفوف شيعه و سني صورت گرفته است.
وي افزود: حوادث دلخراش نيجريه كه طي روزهاي اخير رخ داده است نشان داد كه سازمان‌هاي مدعي حقوق بشر تنها مدعي هستند و هيچ قدرتي از خود ندارند.
امام جمعه سلماس همچنين با تسليت سالروز شهادت امام حسن عسگري (ع)، ائمه اطهار (ع) را پايه‌گذار قوانين جامعه الگو براي جهان اسلام عنوان كرد و گفت: هيچ‌گاه شخصيت ائمه اجازه سكوت در برابر ظلم را نمي‌داد و هميشه بر سر مستكبران و زورگويان فرياد مي‌زدند كه ما نيز بايد پيرو آن بزرگواران باشيم.
نمازجمعه سلماس با حضور عاشقان نمازگزار در مصلاي امام خميني(ره) اين شهرستان اقامه شد.
7127/2093