بسته شدن پرونده هسته ای، پیروزی بزرگ برای ملت بود

گنبدكاووس - ایرنا - امام جمعه موقت شهرستان گنبدكاووس درشرق گلستان، بسته شدن پرونده هسته ای (پی ام دی) ایران در شورای حكام را پیروزی بزرگ برای ملت ایران توصیف كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حجت الله قربانی درخطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه گنبدكاووس باتبریك این پیروزی بزرگ، اظهار داشت: با بسته شدن این پرونده و عقیم ماندن اتهام زنی 12 ساله غرب به ایران، تمامی قطعنامه های گذشته لغو شد.
وی باگرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مفتح و وحدت حوزه و دانشگاه و نیز با تبریك درپیش بودن ولادت با سعادت نبی مكرم اسلام (ص) و هفته وحدت، گفت: وحدت مسلمانان از تاكیدات دین مبین اسلام است و همه باید به آن توجه داشته باشند.
حجت الاسلام قربانی با بیان اینكه تفرقه و اختلاف، سبب غلبه دشمن بر مسلمانان می شود، اضافه كرد: درمساله وحدت باید به محور وحدت، اصول و اهداف مشترك و نیز دشمنان مشترك توجه جدی شود.
وی، محور وحدت در ایران اسلامی را ولایت و رهبری دانست و تصریح كرد: همه آحاد جامعه و گروه های سیاسی باید دور این محور بچرخند ضمن اینكه دین اسلام، قرآن، قانون اساسی و منویات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری به عنوان اصول و اهداف مشترك از دیگر محورهای وحدت درجامعه است.
امام جمعه موقت گنبدكاووس یادآور شد: اگر براساس اصول و اهداف مشترك دور محور وحدت بچرخیم دشمنان مشترك ملت یعنی استكبار جهانی، آمریكا و اسرائیل و دیگر اقمار آنان، هرگز نمی توانند به نظام جمهوری اسلامی ما آسیب بزنند.
حجت الاسلام قربانی گفت: امروز عزت، اقتدار، امنیت و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی و دفاع از مردم مظلوم جهان در سایه محور وحدت امت یعنی ولایت فقیه به دست آمده است كه همه باید شكرگزار این نعمت باشیم.
وی به اهمیت انتخابات هفتم اسفند امسال بویژه انتخابات خبرگان رهبری اشاره كرد و افزود: این انتخابات از مسائل مرتبط با رهبری است و ملت باید با هوشیاری كامل افرادی را انتخاب نمایند كه امتحان و وظیفه خود را درشرایط حساس ازجمله فتنه 88 بخوبی انجام داده باشند.
امام جمعه موقت گنبدكاووس همچنین با محكوم كردن كشتار شیعیان نیجریه، برلزوم حمایت امت اسلامی و مجامع بین المللی را مردم مظلوم نیجریه تاكید كرد.
شهرستان گنبدكاووس با افزون بر 325 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860