اعتراف آژانس به صلح آميز بودن فعاليت هاي هسته اي ايران موفقيتي بزرگ براي نظام است

اردبيل - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: اعتراف حكام آژانس هسته اي بر صلح آميز بودن فعاليت هسته اي ايران يك موفقيت بزرگ و نشانه حقانيت نظام جمهوري اسلامي است.

آيت الله سيدحسن عاملي در خطبه هاي نماز جمعه اردبيل با اشاره به عوامل دخيل در اين موفقيت بزرگ اظهار كرد: در وهله اول نقش مقام معظم رهبري در اين امر بسيار اساسي است، معظم له در طول مذاكرات از موضع اقتدار صحبت كرد و همچنين با مواضع فوق العاده مانع از استحاله انقلاب اسلامي و نفوذ شد.
وي بيان كرد: مردم ايران نيز نقش فوق العاده اي در اين موفقيت داشته اند، آنها با تحمل حصار فلج كننده خدمت فوق العاده براي موفقيت دولتمردان در مذاكره كردند.
وي بيان كرد: اقتدار هسته اي و توانمندي علمي ايران و سرعت پيشرفت و فتح سنگرهاي دانش استراتژيك نيز نقش ويژه در اين موفقيت داشت و آنها مجبور بودند ايران اسلامي را در اين عرصه مهار كنند.
خطيب جمعه اردبيل همچنين با تجليل از نقش دولت تدبير و اميد در اين زمينه گفت: همت و درايت و حسن استفاده دولت از اين ظرفيت ها نيز نقش مهمي در اين پيروزي بزرگ داشت.
آيت الله عاملي در عين حال از دولت خواستار جلوگيري از توقف پيشرفت هاي علمي هسته اي ايران، استيفاي حقوق مردم از سردمداران قطعنامه هاي ظالمانه پس از اين اعتراف و جلوگيري از تحريم هاي جديد تحت عنوان هاي ديگر بر مردم ايران شد.
امام جمعه اردبيل در ادامه خطبه هاي نماز جمعه به كشتار مردم پاچنار، نارداران و زارياي نيجريه در موسم اربعين اشاره كرد و اين كشتار را تصادفي ندانست و آن را نمادي از واهمه و هراس استكبار جهاني از انتشار فرهنگ عاشورا دانست و افزود: جاذبه و پيام كربلا فوق العاده بوده و براي زمامداران خودسر وحشتناك و كابوس است.
آيت الله عاملي سكوت مجامع بين المللي در برابر اين جنايات را نشانه خوبي از صدور توطئه و دستور كشتار از طرف آنها دانست.
وي در ادامه گفت: ارتش نيجريه به جاي اينكه با گروه تروريستي بوكوحرام كه سيل آسا مردم آفريقا را قتل عام مي كند مبارزه كند، شيعيان را به خاك و خون مي كشد.
نماينده مردم استان در مجلس خبرگان رهبري در بخش ديگري از خطبه هاي نماز جمعه سفر وزير خارجه جمهوري خودخوانده قره باغ كوهستاني به واشنگتن و برگزاري مراسم سالگرد استقلال قره باغ در كنگره آمريكا را محكوم كرد و آن را اهانتي بزرگ به ملت آذربايجان و نقض صريح تماميت ارضي اين كشور دانست.
وي گفت: ملت آذربايجان نبايد در برابر اين تحقير و اهانت ساكت بماند وگرنه آمريكا قدم هاي خطرناك تري را در آينده بر خواهد.
آيت الله عاملي در ادامه افزود: ما آذري هاي ايران در اين مصيبت با ملت آذربايجان همراه بوده و اعلام مي كنيم ما مثل شما و بلكه بيشتر از شما به استقلال قره باغ حساس هستيم و نمي خواهيم جاي پايي براي آمريكا و اسرائيل در منطقه درست شود.
پس از آيين نماز جمعه، نمازگزاران اردبيلي با انجام راهپيمايي در مسير مصلي تا چهار راه امام (ره) فشار و كشتار شيعيان در برخي كشورها به وِيژه نيجريه را محكوم كردند.
2077/6016/6130