امام جمعه آستارا: مسلمانان در برابر توطئه دشمنان وحدت داشته باشند

آستارا - ايرنا - امام جمعه شهرستان مرزي بندر آستارا گفت: مسلمانان در برابر توطئه هاي روزافزون دشمنان بايد بيش از پيش وحدت و اتحاد داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام كاظم حافظ نيا در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه شهرستان آستارا افزود: دشمنان امت اسلام را دچار پديده شوم خشونت كرده اند و ما روز به روز شاهد رشد اين پديده هستيم.
وي با اشاره به اينكه اتفاقات اخير در جمهوري آذربايجان نمونه آشكاري از خشونت عليه شيعيان مظلوم بود ، به جنايات اخير در كشور نيجريه نيز اشاره و اضافه كرد: ارتش نيجريه به جاي اينكه خود ايجاد كننده امنيت باشد، تبديل به مصداق بارز تروريسم شده و اين امر را به روشني از به رگبار بستن مسلمانان و شيعيان مظلوم آن كشور مي توان مشاهده كرد.
امام جمعه شهرستان مرزي بندر آستارا با اشاره به اينكه ارتش نيجريه به جاي مقابله با فعاليت گروه تروريستي بوكوحرام به شيعيان مظلوم و عزادار حسيني (ع) يورش مي برد، افزود: تعرض كردن به كسي كه به عنوان رهبر شيعيان نيجريه هفت ميليون انسان را به تاسي از امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري محب اهل بيت كرده ، اقدامي ناپسند و غير قابل بخشش است.
خطيب جمعه آستارا با گراميداشت سالروز شهادت آيت الله دكتر مفتح و فرا رسيدن روز وحدت حوزه و دانشگاه ، گفت: معناي وحدت اين است كه اين دو مركز تعامل علمي خوبي با همديگر داشته باشند و در راستاي تقويت نظام و فتح قله هاي علمي حركت كنند.
حجت الاسلام حافظ نيا با اشاره به اينكه پس از سپري شدن بيش از سه دهه از عمر انقلاب در امر اتحاد بين حوزه و دانشگاه به حد مطلوبي نرسيده ايم ، افزود: از مسئولان انتظار داريم از ظرفيت هاي مراكز علمي و حوزوي و توانمندي دانش آموختگان اين مراكز براي توسعه كشور استفاده كنند.
وي با تبريك به مناسبت ميلاد پيامبر گرامي اسلام (ص) بنا بر روايت اهل سنت ، گفت: هفته وحدت بيانگر اتحاد و همدلي بين مسلمانان است كه انتظار مي رود امت اسلام با وحدت و همدلي دشمنان را از رسيدن به اهداف شومشان نااميد كنند.
امام جمعه آستارا با بيان اينكه شهرستان آستارا مصداق بارز وحدت شيعه و سني است ، افزود: اين وحدت در بين امت اسلام و به خصوص در كشور ايران اسلامي پرررنگ تر از هر زماني مشهود است.
حجت الاسلام حافظ نيا در ادامه با اشاره به آغاز ثبت نام از كانديداهاي مجلس خبرگان رهبري ، گفت: از فردا نيز ثبت نام از كانديداهاي مجلس شوراي اسلامي آغاز مي شود كه اميد داريم در اين دوره نيز به مانند دوره هاي قبلي، شاهد برگزاري انتخابات سالم باشيم.
وي خريد و فروش راي را حرام شرعي خواند و افزود: از هيات اجرايي نيز انتظار داريم بدون توجه به جناح بندي اشخاص و در چارچوب قانون، به وظيفه خود عمل كند.
شهرستان 86 هزار نفري در غرب استان گيلان و در نوار مرزي جمهوري آذربايجان واقع شده است.ك/2
7105/2007