امام جمعه بیرجند: حفظ وحدت حوزه و دانشگاه یك ضرورت تاریخی است

بیرجند - ایرنا - قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با اشاره به 27 آذر سالروز شهادت آیت الله محمد مفتح روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: حفظ وحدت حوزه و دانشگاه یك ضرورت تاریخی است.

حجت الاسلام و المسلمین علی رضایی بیرجندی امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی المهدی ( عج) بیرجند افزود: دانشگاهیان باید قدردان انقلاب، نظام اسلامی و شهدا باشند و ما در شرایطی قرار داریم، دانشگاهیان فكر و قلب جامعه اسلامی را تشكیل می دهند و از كجی ها به دورند.
وی با بیان اینكه امروزه با شرایط حساسی رو به رو هستیم، تاكید كرد: دشمن با شیوه و راه های گوناگون در حال نفوذ به جامعه و به دنبال اهداف و راهبردهای مد نظرش است، روحانیان و دانشجویان ما باید در این شرایط حساس خیلی آگاه و هوشیار باشند.
خطیب جمعه بیرجند گفت: وحدت حوزه و دانشگاه به معنای وحدت همه اقشار جامعه است و به فرموده امام راحل این دو قشر نه تنها با هم اختلاف نداشته باشند بلكه از اختلاف های كنایه آمیز هم اجتناب كنند.
رضایی، وحدت و هم افزایی را رمز موفقیت و پیشرفت جامعه اسلامی دانست و اضافه كرد: كسی با شادی و خوشحالی مردم مخالف نیست ، دشمن سعی دارد به بهانه شادی جامعه را به ابتذال و زوال بكشاند و دانشگاهیان و حوزویان سعی كنند جامعه سالم داشته باشیم و در مسیر كمال و رشد حركت كنیم.
امام جمعه بیرجند ادامه داد: آمریكا امروز با همراهی وهابیت در حق مسلمانان پاكستان، نیجریه، یمن و جمهوری آذربایجان مرتكب جنایت های زیادی شده است، مسئولان ما باید با تمام قدرت علیه این جنایت ها ایستادگی و از مسلمانان نیجریه دفاع كنند.
وی با اشاره به پرونده موسوم به «پی ام دی» افزود: آمریكا باید پاسخگوی 12 سال فشار و تهدید علیه ایران باشد و با بسته شدن این پرونده، حقانیت ایران برای جهان هم ثابت شد.
وی تاكید كرد: دنیا متوجه شد، ایران به دنبال سلاح اتمی نیست، اندیشه و خرد، بمب اتمی ماست كه این اندیشه ولایی در حال فتح جهان است.
وی در ادامه تقوی را شرط بندگی خدا ذكر كرد و گفت: باید برای خدا كار كرد، صادق بود و اهل ریا و تزویر نبود.
امام جمعه بیرجند در ادامه بحث هفته گذشته در مورد عرفان عملی و در باب اخلاص گفت: خدا بی نیاز و مستغنی است و به اعمال ما نیاز ندارد، حتی اگر فرشته شویم و بالاترین زیبایی را ایجاد كنیم خدا به این اعمال ما نیازی ندارد.
وی اظهار كرد: آنچه كه دین در مورد انسان بیان می كند به خاطر اوست و باید مخلص و متواضع و متدین باشیم زیرا خدا غنی مطلق است.
رضایی تصریح كرد: حقیقت دین ما را به كمال می رساند و حقیقت از آن خداست، جز حق و حقیقت نباید چیزی گفت و گرنه ضرر خواهیم كرد زیرا شناسنامه قیامت جان و روح ماست.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: كسانی كه به نام دین، اسلام و قرآن خود را در مركز قرار می دهند، در مسیر تباهی قرار دارند، زیرا خودپرستی نابود كننده است چون خداپرستی نور و روشنایی و رسیدن به كمال مقصود است.
رضایی در ادامه با اشاره به هشتم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسكری(ع) گفت: دین آلوده همراه با شك و شبهه به درد نمی خورد و انسان باید ضمن صداقت از خودگذشتگی نشان دهد و آنچه كه دین بر عهده او گذاشته یا امانتی را به او سپرده است، ادا كند.
2047/7559