مسجد حضرت رقيه (س) تكاب به بهره برداري رسيد

مهاباد- ايرنا- بهره برداري از مسجد حضرت رقيه (س) شهرستان تكاب طي آيين ويژه اي و با حضور مديركل اوقاف و امور خيريه استان آذربايجان غربي آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان تكاب در آيين بهره برداري از اين مسجد گفت: مسجد حضرت رقيه(س) در زميني به مساحت 750 مترمربع و با زيربناي 375 مترمربع در مدت دو سال احداث شده است.
رحمان امامي با بيان اينكه براي ساخت و تجهيز اين مسجد بيش از چهار ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است، افزود: هزينه ساخت اين مسجد با مشاركت مردم و خيرين و اعتبارات اداره اوقاف و امور خيريه تكاب تامين شده است.
وي اظهار كرد: تاكنون بيش از 15 باب مسجد با مشاركت اداره اوقاف و امور خيريه در شهر تكاب و روستاهاي تابعه احداث شده است.
امامي گفت: امسال بيش از 810 ميليون ريال اعتبار از سوي اداره اوقاف وامور خيريه شهرستان تكاب براي توسعه و تجهيز مساجد اين شهرستان اختصاص و هزينه شده است.
وي اضافه كرد: ميزان اهداي كمك هاي مالي اداره اوقاف تكاب به مساجد و تكايا در سال جاري نسبت به سال گذشته 35 درصد افزايش يافته است.
لازم به ذكر است بيش از 160 باب مسجد و تكيه در تكاب وجود دارد.
به گزارش ايرنا، در مراسم ديگري يك واحد مسكوني موقوفه در شهرستان تكاب نيز به بهره برداري رسيد.
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان تكاب در خصوص اين واحد مسكوني نيز گفت: اين منزل مسكوني كه چند سال قبل توسط خير نيكوكاري به نام حسن پروين در زمان حيات وي وقف شده بود، اكنون با مشاركت اداره اوقاف تكاب نوسازي و بازسازي شده است.
امامي گفت: اين واحد مسكوني در زميني به مساحت 100 مترمربع در دو طبقه و با زيربناي 165 مترمربع با اعتباري بالغ بر 700 ميليون ريال احداث و نوسازي شده است.
وي افزود: درآمدهاي حاصل از اجاره اين واحد مسكوني موقوفه طبق نيات واقف براي توسعه و تجهيز مسجد امام شافعي شهرستان تكاب هزينه خواهد شد.
شهرستان تكاب با 78 هزار نفر در جنوب استان آذربايجان غربي واقع شده است.
7514/6185/2093