ارائه 156 هزار نفر ساعت آموزش مهارتي در مركز فني و حرفه اي سلماس

اروميه - ايرنا - رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي سلماس گفت: در هشت ماه سال جاري بيش از 156 هزار نفر ساعت آموزش در اين مركز آموزشي و زير نظر مربيان مجرب به متقاضيان ارائه شد.

اكبر حاضري روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين آموزش ها در چهار بخش صنعت، كشاورزي، خدمات و فرهنگ و هنر در دو قسمت خواهران و برادران و در كارگاه هاي ثابت و سيار شهري و روستايي و دانشگاهها و واحدهاي توليدي و صنعتي انجام شده است.
وي اضافه كرد: بيشترين آموزش ها در بين حرفه هاي اين مركز در بخش صنعت و كمترين آموزش نيز در بخش فرهنگ و هنر بوده است.
رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي سلماس با اعلام اينكه در اين مدت براي يك هزار و 80 نفر گواهينامه مهارتي صادر شده است، گفت: در هشت ماه امسال بيشترين تمايل كارآموزان مرد در اين مركز در بخش صنعت و خدمات و كمترين تمايل نيز در بخش فرهنگ و هنر بوده است.
حاضري افزود: اين مركز هم اكنون داراي هشت كارگاه فعال مهارت آموزي است كه از اين تعداد هفت كارگاه ويژه برادران و يك كارگاه نيز ويژه خواهران است كه در آن بيش از 20 حرفه مختلف فني و مهارتي به صورت تئوري و عملي آموزش داده مي شود.
وي همجنين با اشاره به اينكه اين مركز آموزشهاي بازار محور در رشته هاي كشت كار گلخانه اي خاكي و پرورش دهنده زنبورعسل را در اولويت آموزشي خود قرار داده است، افزود: با اخذ مجوز به زودي يك پايگاه ثابت روستايي ويژه آموزشهاي فني وحرفه اي در روستاي مغانجوق سلماس راه اندازي مي شود.
رئيس مركز آموزش فني وحرفه اي سلماس پيش بيني كرد تا پايان امسال با اولويت دانشجويان و روستائيان براي 300 نفر از متقاضيان آموزشهاي مهارتي ارائه شود.
حاضري افزود: در شهرستان سلماس 30 آموزشگاه بخش خصوصي فعاليت دارند كه در اين آموزشگاهها براي 68 حرفه درحوزه هاي مختلف آموزشهاي لازم ارائه مي شود.
شهرستان سلماس با 200 هزار نفر جمعيت در شمال آذربايجان غربي واقع شده است.
7127/2093