امام جمعه جلفا: دنياي اسلام نيازمند وحدت و همدلي است

تبريز - ايرنا - امام جمعه شهرستان جلفا نياز اصلي دنياي اسلام را وحدت و همدلي براي دفع توطئه ها و اختلاف افكني هاي استكبار بيان كرد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام علي انتظاري در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته جلفا اظهار كرد: دشمنان با روش هاي مختلف در صدد ايجاد تفرقه و اسلام هراسي هستند كه مسلمانان بايد در مقابل اين توطئه ها هوشيار باشند.
وي با بيان اينكه وحدت و يكپارچگي مسلمانان مي تواند بسياري از گرفتاري ها و مشكلات جوامع اسلامي را برطرف كند، از دولت هاي اسلامي خواست فريب توطئه ها و سياست هاي تفرقه افكنانه استكبار را نخورند.
امام جمعه جلفا با اشاره به كشتار شيعيان در نيجريه و منطقه نارداران جمهوري آذربايجان، اين حوادث را ناشي از نفوذ استكبار در ضربه زدن به حركت عظيم اسلامي در ممالك اسلامي دانست.
حجت الاسلام انتظاري به ابعاد نفوذ استكبار و دولت هاي غربي در ممالك اسلامي منطقه اشاره و تاكيد كرد: سردمداران ممالك منطقه به استثناي جمهوري اسلامي خودباخته و فريب خورده سياست هاي استكبار شده اند و همه مشكلات ملت هاي منطقه از آن نشات مي گيرد.
وي در ادامه با گراميداشت ياد شهيد مفتح و وحدت حوزه و دانشگاه، آرامش، امنيت و پيشرفت كنوني در كشور را مرهون وحدت و همدلي حوزه و دانشگاه بيان كرد.
حجت الاسلام انتظاري افزود: در سايه اين وحدت تمامي توطئه هاي دشمنان براي جدايي حوزه و مراكز علمي و دانشگاه ها با شكست مواجه شده است.
امام جمعه جلفا با اشاره به نزديكي انتخابات مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان رهبري، حضور گسترده مردم در اين انتخابات را بسيار سرنوشت ساز قلمداد كرد.
حجت الاسلام انتظاري از دولتمردان خواست با خدمتگزاري صادقانه به مردم و ايجاد تقويت روحيه مشاركت پذيري در مردم، انتخابات پرشوري را رقم بزنند.
وي همچنين از نامزدهاي انتخاباتي خواست از تخريب دولت و نمايندگان قبلي پرهيز كرده و از دادن وعده هاي دروغين به مردم خودداري كنند.
امام جمعه جلفا با تسليت شهادت امام حسن عسگري(ع) ، آغاز امامت حضرت ولي عصر (عج) را به عموم نمازگزاران تبريك گفت.
شهرستان جلفا با 56 هزار نفر جمعيت در 125 كيلومتري تبريز مركز آذربابجان شرقي واقع است.
7222/6183