نامزدهای انتخابات بجای تخریب، برنامه های خود را بیان كنند

همدان - ایرنا - امام جمعه موقت شهر همدان تاكید كرد: نامزدهای انتخاباتی به جای تخریب یكدیگر، برنامه های خود را بیان كنند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد جوادی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر همدان بیان كرد: هفتم اسفند ماه امسال دو واقعه سرنوشت ساز انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در پیش است كه باید با شور و شعور در پای صندوق های رای حاضر شد.
وی اضافه كرد: با وجود حدود دو ماه زمان تا برگزاری انتخابات آنها اقدام به بررسی سوابق نامزدهای انتخاباتی كرده و افراد توانمند و دلسوز انقلاب و نظام رای بدهند.
خطیب جمعه همدان تاكید كرد: شهروندان فریب تبلیغهای رنگارنگ نخورند چون هزینه بالا برای انتخابات مصداق اسراف است.
وی گفت: شهروندان نباید به عكس افراد رای بدهند بلكه هنگام حضور در پای صندوق رای و انتخاب فرد مورد نظر باید توانمندی، تخصص و كارآیی و شایستگی های آنها را مد منظر قرار دهند.
حجت الاسلام جوادی بیان كرد: بسیاری از شهروندان هنگام انتخاب نامزدها به فامیل، همسایه و هم محلی رای می دهیم در حالیكه باید به بهترین افراد رای داد.
وی خطاب به نمایندگان فعلی مجلس كه قصد حضور در انتخابات دارند گفت: نمایندگان مردم در مجلس نهم به جای تبلیغ اقدام به ارائه گزارشی از فعالیت چهار ساله خود كنند.
امام جمعه موقت همدان گفت: افراد جدیدی كه قصد حضور در این دور از انتخابات را دارند برنامه هایی كه از عهده آنها بر می آید را مطرح كنند در حالیكه برخی نامزدها حرفهایی می زنند كه در شان و حیطه مسئولیت آنها نیست.
وی خطاب به داوطلبان تاكید كرد: با مردم صادقانه صحبت كرده و درد و مشكلات مردم را بشنوند و از اسراف در تبلیغ پرهیز كنند.
حجت الاسلام جوادی تصریح كرد: در وضعیتی كه برخی از شهروندان توان خرید یك دفتر برای فرزند خود را ندارند چاپ و نصب عكسهای رنگارنگ با ابعاد و اعداد زیاد اسراف است.
وی بیان كرد: مسئولان و دست اندركاران انتخابات در حیطه اجرا، نظارت، بازرسی و تامین امنیت باید وحدت و تعامل داشته باشند و طبق قانون وظایف خود را انجام دهند.
وی با ذكر اینكه هیچكس حق دخالت در كار مردم و عنوان اینكه به چه كسی رای بدهند را ندارند بیان كرد: مردم دارای شعور بالا هستند و نیازی به هدایت من و شما در انتخاب نامزد مورد نظر ندارند.
امام جمعه موقت همدان درباره ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه بیان كرد: وحدت اگر در جامعه اسلامی و تمام شئون زندگی انسان نباشد زندگی مختل می شود.
حجت الاسلم و المسلمین جوادی با ذكر اینكه برخی كشورها دنبال تقسیم عراق به سه كشور هستند یادآوری كرد: با توجه به اینكه ترفندها و دسیسه های دشمن برای ایجاد اختلاف مشهود است باید حواسمان را جمع كنیم.
وی علت كشتار مسلمانان كشورهای افغانستان، یمن، سوریه، میانمار و نیجریه نبود وحدت بین مسلمانان دانست و تصریح كرد: بی تفاوتی به حمله و هجوم دشمنان نشان از نبود اتحاد بین مسلمانان است و اگر به آنها معترض نشویم باید در خانه خود زیر چكمه دشمن باشیم.
7526/6993