امام جمعه زابل: حوزه و دانشگاه نيازهاي جامعه را مطالعه و بررسي كنند

زابل- ايرنا- امام جمعه زابل گفت: حوزه و دانشگاه نيازهاي مادي، معنوي، معضلات فرهنگي، اقتصادي، سياسي و اجتماعي را بايد مطالعه و بررسي كنند و با نگاه تيز بين خود تهاجم فرهنگي دشمن را ديده باني و جامعه را در مقابل اين تهاجم واكسينه كنند.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام علي اكبر كيخا در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته زابل با اشاره به 27 آذر سالروز شهادت آيت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه افزود: وحدت حوزه و دانشگاه به معناي شناخت از يكديگر و ارتباط با هم در جهت ارتقاي جامعه است.
وي اظهار داشت: از دانشگاه و حوزه افراد شاخصي خارج مي شوند كه در كنار تحصيلات با تهذيب و تعهد مي توانند كشور را به سعادت برسانند.
امام جمعه زابل با بيان اينكه دشمن بدليل ترس از حوزه علميه و دانشگاه بدنبال برنامه ريزي و تخريب اين دو مركز فكر و انديشه در جامعه است تاكيد كرد: هدف دشمن بدبين كردن حوزه به دانشگاه و دانشگاه به حوزه است.
وي با انتقاد از كم كاري حوزه و دانشگاه در منطقه سيستان گفت: وجود مراكز دانشگاهي و حوزه هاي متعدد در شهرستان زابل فرصت مناسبي است كه اين مراكز در خصوص سبك زندگي اسلامي، مشكلات معيشتي و اقتصادي مردم برنامه ريزي هايي داشته باشند.
حجت الاسلام كيخا ادامه داد: پيشرفت شهرهاي مختلف كشور با دارالولايه سيستان قابل مقايسه نيست چرا كه اين منطقه (زابل، هيرمند، زهك، هامون و نيمروز) نسبت به 10 سال گذشته هيچ تغييري نكرده است.
وي سوء مديريت و مديريت هاي مثبت ناپايدار را از عوامل پيشرفت نكردن سيستان عنوان كرد و گفت: در مطالبه گري اتحاد و همدلي همه آحاد جامعه حفظ شود و حوزه و دانشگاه با همدلي و همزباني براي خدا در پي مطالبه حقوق مردم باشند.
امام جمعه زابل افزود: رسانه هاي فعال و جوانان باهوش و مطالبه گر منطقه سيستان مطالبات را از مسير خودش پيگيري مي كنند.
وي با اشاره به اينكه برخي افراد مرز ميلك را به چشم تهديد نگاه مي كنند تصريح كرد: مرز ميلك بهترين محل براي درآمد دولت است بطوريكه مي توان از محل درآمد اين مرز طرح هاي نيمه تمام در منطقه را به پايان رساند.
حجت الاسلام كيخا با انتقاد از تاخير در ساخت بزرگراه زابل- زاهدان گفت: 9 سال از اجراي طرح بزرگراه زابل- زاهدان گذشته و تاكنون اين طرح به اتمام نرسيده درحاليكه ديگر شهرها طرح هاي بزرگتري در بازه زماني اندك را راه اندازي كرده اند.
امام جمعه زابل از تلاش دولت، استاندار سيستان وبلوچستان و فرمانداران منطقه سيستان در زمينه پيگيري طرحهاي مختلف به ويژه تصويب طرح منطقه آزاد سيستان در هيات دولت تقدير كرد.
وي با ابراز اميدواري از تصويب نهايي طرح منطقه آزاد تجاري- صنعتي سيستان در مجلس شوراي اسلامي گفت: اميدواريم اين طرح هرچه سريعتر راه اندازي و بركات آن بر سر سفره مردم بيايد.
امام جمعه زابل با اشاره به 12 ربيع الاول سالروز ميلاد پيامبر اكرم(ص) به روايت اهل سنت و آغاز هفته وحدت اظهار داشت: جهان اسلام بايد مراقب افراطي گراي شيعه و سني باشند و هر فردي كه به مقدسات يكديگر توهين كند و باعث نشستن لبخند رضايت بر لبان كثيف سران استكبار جهاني شود خيانتكار به اسلام و مسلمين جهان است.
وي وحدت را از ضروريات پيشرفت هر جامعه دانست و تاكيد كرد: هدف دشمن خشكاندن ريشه اسلام است و شيعه و سني براي او فرق نمي كند.
7317/6081