500 هزار وقف نامه بررسی و ثبت شده است

قم ـ ایرنا ـ رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه كشور گفت: بیش از 500 هزار وقف نامه در سال های گذشته در جهت اجرای دقیق نیت های واقفان كه وظیفه اصلی این سازمان است، بررسی و ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم افزود: سنت حسنه وقف به بركت انقلاب اسلامی و با حمایت های رهبر معظم انقلاب در كشورمان احیا شده و در حال رشد و گسترش است.
وی با بیان اینكه واقفان با مدیریت سرمایه، نام و یاد خود را پس از مرگ زنده نگه داشته و از بركات این صدقه جاریه در جهان آخرت نیز بهره مند می شوند، اظهار كرد: انفاق در راه خداوند باعث رشد و تعالی روحی و ایمانی انسان می شود.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به عظمت و جایگاه وقف در دین مبین اسلام و در روایات ائمه اطهار(ع) خاطرنشان كرد: خیران با وقف اموال خود می توانند پس از مرگ، به نیت های خیر خود دست یافته و حتی تولیت وقف خود را به افراد معتمد بسپارند.
وی با بیان اینكه از ابتدای انقلاب تا سال 89 حدود 7 هزار وقف به ثبت رسیده و از سال 89 تاكنون بیش از 9 هزار وقف انجام شده است، تصریح كرد: فرهنگ وقف به سرعت در حال رشد و تعالی در جامعه است و امیدواریم هرچه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
محمدی با ارایه گزارشی از برنامه ها و اقدام های سازمان اوقاف و امور خیریه كشور گفت: در سال جاری از محل موقوفات با نیت كمك به فقرا بیش از 10 میلیارد تومان برای بیش از 2 هزار نفر هزینه شده و در ایام محرم و صفر نیز برای برپایی مجالس عزاداری بیش از 33 میلیارد تومان هزینه شده است.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از احصاء و شناسایی 770 نیت وقف در كشورمان خبر داد و گفت: اولویت هایی در وقف مورد نظر است كه باید از سوی خیران مورد توجه قرار گیرد كه از آن جمله می توان به ازدواج جوانان، بهداشت و درمان، رشد و توسعه علم و فناوری و رسیدگی به مدارس و حوزه های علمیه اشاره كرد.
2077/6133/8146