امام جمعه مراغه: توفيق خدمت براي نخبگان در تمامي عرصه ها وجود دارد

مراغه - ايرنا - عضو مجلس خبرگان رهبري و امام جمعه مراغه گفت: توفيق خدمت در جمهوري اسلامي براي تمامي نخبگان و فعالان عرصه هاي مختلف در تمامي سكوها وجود دارد.

آيت الله محمدتقي پورمحمدي، در خطبه هاي نماز جمعه اين شهرستان با اشاره به انتخابات سال 94 افزود: اين انتخابات فرصتي براي برنامه ريزي در زمينه ارايه خدمت بهتر به جامعه و كشور است و هر كس مي تواند توفيق خدمت در تمامي سكوهاي انقلاب اسلامي را داشته باشد.
وي اظهار كرد: با توجه به اعلام نامزدي برخي از افراد براي انتخابات مجلس شوراي اسلامي و فعاليت هاي آنان، حاميان و خود آن ها بايد به منظور ارايه برنامه هاي خود، زمينه رقابت سالم را فراهم كنند.
امام جمعه مراغه يادآور شد: شايعه پراكني و تخريب ساير چهره ها مي تواند رقابت سالم را به خطر انداخته و در تصميم گيري مردم اخلال ايجاد كند و اين مساله در نهايت به خير نظام نخواهد بود.
آيت الله پورمحمدي، ادامه داد: توفيق خدمت براي هر شخص اين است كه بتواند توانايي خود را در عرصه هاي مختلف بكار گيرد تا نقش و دين خود را به كشور ادا كند.
وي گفت: خدمت فقط پيروزي در انتخابات و نشستن بر صندلي مجلس شوراي اسلامي نبوده بلكه خدمت واقعي قرار گرفتن در مسير برنامه هاي نظام و تحقق اهداف انقلاب اسلامي، آرمان هاي امام راحل، رهنمودهاي رهبري و خدمت به مردم است.
نماينده مردم آذربايجان شرقي در مجلس خبرگان رهبري بااشاره به كشتار مسلمانان نيجريه، اظهار كرد: اقدام وحشيانه ارتش اين كشور كه موجب شهادت و زخمي شدن گروه زيادي از مردم مومن و خداجوي بزرگ ترين كشور اسلامي آفريقا شد، در سايه اهداف گروه هاي تكفيري به ظاهر اسلامي، است.
آيت الله پورمحمدي، خاطرنشان كرد: جامع بين المللي بايد دولت نيجريه را ملزم به شناسايي عاملان اين جنايت هولناك كرده و دليل هتك حرمت به شيعيان و محبان اهل بيت عصمت و طهارت(ع) روشن شود تا در آينده از تكرار چنين اقدام هايي جلوگيري شود.
وي يادآور شد: افكار متحجرانه در اين كشور با چراغ سبز دولتمردان به قدري آزادانه عمل و با اقدام هاي تكفيري خود حقوق 10 ميليون شيعه را پايمال مي كند كه حكومت آن كشور هيچ اقدامي در اين ارتباط نمي كند.
خطيب جمعه مراغه با اشاره به 27 آذر، سالروز شهادت آيت الله دكتر محمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: شهيد مفتح از سرمايه هاي نظام اسلامي بود و يكپارچگي حوزه و دانشگاه نقش بسزايي در ارتقا و توسعه كشور در تمامي زمينه هاي ايفا مي كند.
آيت الله پورمحمدي، افزود: دانشگاه ها بايد به سمت و سوي اسلامي شدن حركت بيشتري كنند و بايد تفكر آزادانديشي و وحدت در دانشگاه ها گسترش يابد.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعيت در147 كيلومتري جنوب تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع است.
3034/8023/6183