داوطلبي در دومين روز از ثبت نام نامزدهاي انتخابات مجلس خبرگان در گيلان ثبت نام نكرد

رشت - ايرنا - در دومين روز از ثبت نام نامزدهاي انتخابات مجلس خبرگان رهبري، داوطلبي در استان گيلان ثبت نام نكرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا از فرمانداري رشت، هيچ داوطلبي امروز (جمعه) و در دومين روز از ثبت نام نامزدهاي انتخابات مجلس خبرگان رهبري، در استان گيلان ثبت نام نكرد.
روز گذشته (پنجشنبه) و در اولين روز از آغاز ثبت نام نمايندگان مجلس خبرگان رهبري، دو نفر در رشت با حضور در فرمانداري اين شهرستان ثبت نام كردند.
محمد احمدي پور رئيس ستاد انتخابات استان گيلان عصر جمعه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا بيان داشت: ثبت نام كنندگان، حتما مدارك لازم را طبق اطلاعيه هاي صادرشده، براي ثبت نام به ستاد انتخابات به همراه داشته باشند.
وي اضافه كرد: همچنين داوطلبان، كار ثبت نام را هرچه زودتر انجام دهند و اين امر را به روزهاي آخر موكول نكنند.
ثبت نام از داوطلبان پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري از ساعت هشت صبح ديروز (پنجشنبه بيست و ششم آذرماه) آغاز شد.
واجدين شرايط قانوني مي توانند به مدت هفت روز در مهلت مقرر و در وقت اداري، شخصاً يا بوسيله نماينده خود كه كتباً معرفي شده باشد، با در دست داشتن 12 قطعه عكس جديد 6*4 و چهار نسخه تصوير تمامي صفحه هاي شناسنامه به فرمانداري رشت مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند.
داوطلبان عضويت در مجلس خبرگان به موجب ماده 3 قانون انتخابات مجلس مذكور بايد به هنگام ثبت نام واجد شرايط اشتهار به ديانت و وثوق و شايستگي اخلاقي، اجتهاد در حدي كه قدرت استنباط بعضي مسايل فقهي را داشته باشد و بتواند ولي فقيه واجد شرايط رهبري را تشخيص دهد، بينش سياسي و اجتماعي و آشنايي با مسايل روز، معتقد بودن به نظام جمهوري اسلامي ايران ، نداشتن سوابق سوء سياسي و اجتماعي باشند.
براساس جدول زمان بندي و طبق ماده 23 آئين نامه اجرايي انتخابات مجلس خبرگان رهبري، زمان تبليغات داوطلبان نمايندگي اين مجلس از 22 بهمن تا 5 اسفند به مدت 14 روز تعيين شده است.
احمدي پور همچنين به ثبت نام از نامزدهاي دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي از فردا (شنبه) اشاره و تصريح كرد: ثبت نام از داوطلبان نمايندگي مجلس نيز در 11 حوزه انتخابيه اصلي و پنج حوزه فرعي شامل املش، شفت، رضوانشهر، ماسال و سياهكل انجام مي شود.
پنجمين دوره انتخابات خبرگان رهبري و دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي، هفتم اسفندماه امسال برگزار مي‌شود.
استان گيلان چهار نماينده در مجلس خبرگان رهبري و 13 نماينده در مجلس شوراي اسلامي دارد.
محمدعلي نجفي استاندار گيلان نيز ديروز (پنجشنبه) از ستاد انتخابات استان و مركز حوزه انتخابيه استان گيلان در فرمانداري رشت بازديد كرد. وي تاكيد كرد: همه‌ مجريان انتخابات در فرمانداري‌ها و بخشداري‌هاي مستقل، موظف به اجراي قانون هستند و آماده‌ هستيم تا براساس قانون، انتخابات را برگزار كنيم.ك/3
7294/2007