پارسين، پاك ترين اتوبوس درون شهري خاورميانه در سمنان رونمايي شد

سمنان - ايرنا - شركت عقاب افشان(اسكانيا) سمنان، روز جمعه به مناسبت روز ملي حمل و نقل، با حضور مديرعامل شركت اسكانياي سوئد، از پارسين، پاك ترين اتوبوس شهري در خاورميانه، توليد شده در ايران رونمايي كرد.

در اين آئين با حضور سه مدير ارشد و مديرعامل اسكانياي سوئد، قابليت هاي اتوبوس جديد عقاب به نمايش گذاشته شد.
مديرعامل شركت اسكانياي سوئد در اين آئين از عزم اين شركت براي توسعه همكاري با شركت عقاب افشان در سمنان و سرمايه گذاري براي افزايش قابليت داخلي سازي قطعات اتوبوس در ايران خبر داد.
هنريك هنريكسون گفت: بر اساس توافق با وزارت صنعت، معدن و تجارت ايران قرار است عقاب افشان به عنوان هاب منطقه اي اسكانياي سوئد مطرح شود و صادرات اتوبوس هاي عقاب افشان از طريق شركت اسكانيا در ايران انجام شود.
وي با اشاره به امكانات قابل توجه در شركت عقاب افشان، حريم ها را به عنوان بزرگترين مانع بر سر همكاري ها در دوران گذشته ياد كرد و اقدامات شركت ايراني در برقراري ارتباط با شركت اصلي در دوران تحريم را قابل تقدير دانست .
وي اظهار اميدواري كرد: با همكاري طرف ايراني بتوان دوران گذشته را جبران كرد و همكاري هاي بيشتري براي توسعه اين صنعت در ايران انجام داد.
هنريكسون از پيشنهادش به وزارت راه و شهرسازي ايران براي نوسازي ناوگان حمل و نقل جاده اي ايران خبر داد و گفت: پشتوانه ما در ارائه اين پيشنهاد به مقامات ايراني، توان و ظرفيتي است كه در شركت عقاب افشان در سمنان وجود دارد.
وي افزود: درصورت رسيدن به توافق با طرف ايراني، مي توانيم با بهره گيري از اين توان، در سريع ترين زمان، خواسته هاي طرف ايراني را محقق كنيم.
در ادامه هنريكسون اتوبوس جديد شهري عقاب افشان را نمونه بارز و تبلور همكاري با شريك ايراني خود خواند و گفت: با قاطعيت مي توان گفت كه اين اتوبوس شهري پاكترين اتوبوس توليد شده در منطقه خاورميانه است.
وي اظهار اميدواري كرد: محصولات شهري اسكانيا بتواند جاي اتوبوس هاي چيني را در ناوگان حمل و نقل شهري ايران بگيرد.
اتوبوس جديد شركت عقاب افشان موسوم به پارسين با موتور پنج سيلندر 9 ليتري، تواني معادل 310 اسب بخار توليد مي كند و آلايندگي يورو چهار را داراست.
گيربكس اين اتوبوس ZF و شش سرعته اتوماتيك است و اين اتوبوس 12 متر طول دارد و در آن از كولري با توان 48 كيلو واتي بهره گيري شده است.
اتوبوس پارسين برگرفته از مدل سيتي وايد اسكانياست و محوطه كابين راننده طوري طراحي شده كه راننده و مسافرين احساس راحتي بيشتري كنند.
خط توليد عقاب افشان در سمنان در حال حاضر توانايي توليد روزانه 10 دستگاه از اين اتوبوس ها را دارد.
شركت عقاب افشان توليدكننده اتوبوس هاي اسكانيا در ايران، در شهرك صنعتي سمنان واقع شده است و مدلهاي مختلف اتوبوس هاي شهري درسا، مارال و آرين و اتوبوي هاي درون شهري توليد مي كند و سهم عمده اي در بازار اتوبوس كشور دارد.
6103/6026