آمريكا، صهيونيست ها و وهابيون عامل اصلي كشتار شيعيان نيجريه هستند

اراك-ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان مركزي گفت: آمريكا، آل سعود، صهيونيست ها و وهابيون خبيث عامل اصلي كشتار شيعيان نيجريه هستند.

آيت الله قربانعلي دري نجف آبادي در خطبه هاي نماز جمعه اراك افزود: همچنين آمريكا، اسرائيل و وهابيت در حوادث آذربايجان، پاچنار پاكستان، منا، يمن، بحرين، سوريه و عراق نيز دست دارند و جاي تاسف است كه پادشاه سعودي در تماس تلفني با رئيس جمهوري نيجريه از تروريسم حمايت كرده است.
امام جمعه اراك ادامه داد: شيعيان نيجريه در سالمترين جريان كه آزاري به انداره يك تار مو هم نداشت، براي شهداي شيعه 28 صفر آيين ختم برگزار كرده بودند كه به خاك و خون كشيده شدند.
آيت الله دري نجف آبادي بيان كرد: شيعه مكتب ولايت و اهل بيت (ع) است و شيعيان نيجريه بدون كمترين امكاناتي موفقيت هاي بزرگي به دست آورده بودند و مزدوران دنيا نمي توانستند اين را ببينند.
وي اظهار كرد: تاثر بيشتر اينجا است كه اگر فردي در ايران دستگير و يا به زندان انداخته شود، رسانه هاي غربي فرياد مي زنند اما در مقابل اين جنايات خفه شده و مرده اند.
نماينده ولي فقيه در استان مركزي اضافه كرد: مدعيان حقوق بشر، سازمان ملل، كنفرانس اسلامي، كشورهاي اسلامي و عفو بين المللي، اين همه كشتار شيعيان نيجريه را نمي بينند اما براي يك حادثه كوچك در ايران دنيا را روي سرشان مي گيرند.
آيت الله دري نجف آبادي گفت: شيعيان نيجريه به چه جرمي به خاك و خون كشيده شده اند؟ به جاي بوكوحرام شيعيان نيجيريه كشته مي شوند.
آيت الله دري نجف آبادي در بخش ديگري از خطبه ها به بحث پسافرجام اشاره كرد و گفت: دشمن ما دست از دشمني برنداشته، لبخند هم كه به او زده شود، دست از دشمني برنمي دارد، بايد خودمان همت كنيم و در مسائل اقتصادي با توجه به سياست هاي اقتصاد مقاومتي كه مد نظر رهبر معظم انقلاب است، پيش رويم.
امام جمعه اراك افزود: قناعت مسئله ديگري است كه بايد مورد توجه ويژه همه قرار گيرد و با تلاش و فداكاري همه جانبه كشور را اداره و آباد كرد و به پيشرفت هاي مختلف دست يابيم و اين رويه كه چند ميليارد دلار لباس وارد كشور مي شود كه 70 درصد آن نيز قاچاق است، پذيرفته نيست.
وي گفت: در گذشته بيشتر مايحتاج لباس از داخل توليد مي شد، بيشتر مغازه هاي كشور كفاشي و توليد كفش و لباس دورزي بود، اين همه لباس هاي كره اي، چيني، تركيه اي، ژاپني و آمريكايي در جامعه چه ضرورت دارد؟
نماينده ولي فقيه در استان مركزي در بخش ديگري از خطبه ها گفت: حوزه و دانشگاه از نخبگان كشور، چشم و چراغ جامعه و سرمايه هاي بزرگ اسلام، ملت، امام راحل و رهبر معظم انقلاب هستند.
آيت الله دري نجف آبادي بيان كرد: حوزويان و دانشگاهيان بايد بيش از پيش هوشيار و خدمتگذار كشور باشند و بدانند درخت آنها در زمين جمهوري اسلامي ايران به ثمر نشسته و ميوه و ثمر آن نيز بايد به اين كشور برگردد.
وي گفت: جوانان حوزه و دانشگاه بايد تلاش كنند با توسعه علم، دانش، فناوري، مهارت و تخصص هاي لازم، نيازهاي علمي كشور را برآورده كنند.
آيت الله دري نجف آبادي اظهار كرد: وحدت حوزه و دانشگاه از ديگر ضروريات است و نبايد به اين شكل باشد كه هر كدام يك مسير را طي كنند.
وي توجه شركت هاي دانش بنيان را از مباحث مورد تاكيد رهبر معظم انقلاب دانست و خاطرنشان كرد: واحدهاي توليدي و صنعتي زيادي در استان مركزي وجود دارد كه بيشتر آنها با ظرفيت هاي بسيار كم فعاليت دارند و اين يك فاجعه است و براي نجات از ورشكستگي و بيكاري اين واحدها، بايد دانشگاه ها، فني و حرفه اي، مديران دلسوز، استانداري و همه پاي كار بيايند و دست در دست هم گذارند.
نماينده ولي فقيه در استان مركزي با تسليت شهادت دكتر مفتح و محمد جواد تندگويان به عنوان اولين وزير نفت جمهوري اسلامي و شهداي وزارت نفت، افزود: اميد است با تلاش مضاعف وزارت نفت در شرايط حساس كنوني و با همت هاي بلند اين وزارتخانه در عرصه داخلي و بين المللي شاهد خدمات مطلوبي باشيم.
آيت الله دري نجف آبادي تاكيد كرد: وزارت نفت به عنوان يك وزارتخانه حساس و سرنوشت ساز بايد به دور از جنجال ها و بازي هاي سياسي گام هاي بلندي را براي خدمت صادقانه به مردم بردارد.
وي در بخش ديگري از خطبه ها به مسئله امامت امام زمان (عج) پرداخت و بر برگزاري دوره هاي تخصصي مهدويت، غدير خم و ساير مسائل ديني تاكيد كرد.
شهادت امام حسن عسگري (ع) و آشنايي با ابعاد مختلف اين شخصيت بزرگ از ديگر موارد مطرح شده در خطبه هاي نماز جمعه اراك بود.ك/2
3005/6012