500 هزار وقف نامه بررسي و ثبت شده است

قم-ايرنا- رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه كشور گفت: بيش از 500 هزار وقف نامه در سالهاي گذشته در جهت اجراي دقيق نيت هاي واقفان كه وظيفه اصلي اين سازمان است، بررسي و ثبت شده است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين «علي محمدي» در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شهر مقدس قم افزود: سنت حسنه وقف به بركت انقلاب اسلامي و با حمايت هاي رهبر معظم انقلاب دركشورمان احيا شده و در حال رشد و گسترش است.
وي با بيان اينكه واقفان با مديريت سرمايه هاي خود، نام و ياد خود را پس از مرگ زنده نگه داشته و از بركات اين صدقه جاريه در جهان آخرت نيز بهره مند مي شوند، اظهار داشت: انفاق در راه خداوند باعث رشد و تعالي روحي و ايماني انسان مي شود.
رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه با اشاره به عظمت و جايگاه وقف در دين مبين اسلام و در روايات ائمه اطهار(ع) خاطرنشان كرد: خيرين با وقف اموال خود مي توانند پس از مرگ، به نيت هاي خير خود دست يافته و حتي توليت وقف خود را به افراد معتمد خودشان بسپارند.
وي با بيان اينكه از ابتداي انقلاب تا سال 89 حدود 7 هزار وقف به ثبت رسيده و از سال 89 تاكنون بيش از 9 هزار وقف صورت گرفته است، تصريح كرد: بحمدالله فرهنگ وقف به سرعت در حال رشد و تعالي در جامعه است و اميدواريم هرچه بيشتر مورد توجه قرار بگيرد.
محمدي با ارايه گزارشي از برنامه ها و اقدامات سازمان اوقاف و امور خيريه كشور گفت: در سال جاري از محل موقوفات با نيت كمك به فقرا بيش از 10 ميليارد تومان براي بيش از 2 هزار نفر هزينه شده و در ايام محرم و صفر نيز براي برپايي مجالس عزاداري بيش از 33 ميليارد تومان هزينه شده است.
وي در پايان از احصاء و شناسايي 770 نيت وقف در كشورمان خبر داد و گفت: اولويت هايي در وقف مورد نظر است كه بايد از سوي خيرين مورد توجه قرار داشته باشد كه از آن جمله مي توان به ازدواج جوانان، بهداشت و درمان، رشد و توسعه علم و فناوري و رسيدگي به مدارس و حوزه هاي علميه اشاره كرد. ك/3
8146/ 6133/