امام جمعه كاشان: گزارش شوراي حكام، حقانيت و اقتدار ملت ايران را اثبات كرد

كاشان - ايرنا - نماينده ولي فقيه و امام جمعه كاشان گفت: گزارش شوراي حكام آژانس بين المللي انرژي اتمي مبني بر انحراف نداشتن و سلامت فعاليت هاي هسته اي ايران، نشان دهنده حقانيت و اقتدار جمهوري اسلامي است.

به گزارش ايرنا آيت الله عبدالنبي نمازي در خطبه هاي نماز جمعه كاشان اظهار كرد: گزارش شوراي حكام آژانس بين المللي انرژي اتمي در سلامت فعاليت هاي هسته اي ايران با وجود تلاش هاي 12 ساله صهيونيست ها، نتانياهو، كاخ سياه واشنگتن، انگليسي ها، فرانسوي ها و آلماني ها به اتفاق آرا در حالي روز سه شنبه به تصويب اعضا رسيد كه آژانس هيچ مدرك معتبري دال بر انحراف مواد هسته اي در ارتباط با ابعاد نظامي احتمالي برنامه هسته اي ايران موسوم به پي ام دي پيدا نكرده است.
وي با اشاره به شيطنت هاي آمريكا افزود: دشمنان تلاش مي كردند ايران از دانش هسته اي محروم شود، اما آنچه پيش آمده از قدرت اسلام و جايگاه ولايت فقيه است و دشمنان چه بخواهند و چه نخواهند ناگزيرند در برابر عظمت انقلاب اسلامي سر تعظيم فرود آورند.
امام جمعه كاشان همچنين به حوادث نيجريه و كشتار شيعيان و مجروح كردن آنان از جمله شيخ زكزكي اشاره كرد و گفت: مدعيان حقوق بشر كه براي دستگيري جاسوسي در ايران گوش دنيا را كر مي كنند چگونه در برابر اين حادثه دلخراش سكوت كرده اند، در حالي كه ملت هاي آزاده دنيا اين حركت را محكوم نموده اند.
خطيب جمعه كاشان در بخش ديگري از خطبه ها با اشاره به 27 آذر سالروز شهادت دكتر مفتح به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: روشنفكري در ايران بيمار متولد شده و سابقه دانشگاه به 80 سال قبل برمي گردد و در ابتدا در اختيار ثروتمندان بوده و سياست خاندان پهلوي نيز جدايي دانشگاه و حوزه و علما بود.
وي افزود: امروز يكي از نيازهاي كشور و انقلاب اين است كه دانشجويان، نخبگان و استادان با علما و دانشمندان و روحانيون در حوزه هاي علميه در ارتباط و داراي پيوند دوستي و تفاهم محكم و استوار باشند.
آيت الله نمازي تاكيد كرد: مراكز حوزه هاي علميه و دانشگاه ها بايد از نظر سياسي مستقل باشند و همه در مسير هدايت و رهبري حركت كنند، دانشگاهيان و حوزويان نبايد از نقشه هاي دشمنان غافل باشند و هرگز نبايد جاي خالي علما در دانشگاه ها حس و ديده شود و رئيسان دانشگاه ها بايد سعي كنند با علما در ارتباط باشند.
وي تاكيد كرد: دانشجو بايد به تمام معنا سياستمدار باشد، مسائل سياسي داخلي و خارج كشور را بداند و با معرفت تحليل و تفسير كند، اما اينكه در گروهي، باندي يا جرياني باشند در شان دانشگاهيان و حوزه هاي علميه نيست.
امام جمعه كاشان در بخش ديگري از خطبه ها به هفته وقف اشاره كرد و گفت: وقف به معني گذشت افرادي است كه داراي استطاعت مالي هستند و مي توانند زمين، خانه يا ملكي را با ملاك امر خير وقف كنند.
آيت الله نمازي افزود: پشتيباني و حمايت از حوزه هاي علميه، درمان بيماران نيازمند و صعب العلاج، دانشجويان و دانش آموزان بي نمازگزاران كاشاني پس از اقامه نماز جمعه در محكوميت حوادث جانخراش نيجريه و كشتار شيعيان و مجروح كردن آنان از جمله شيخ ابراهيم يعقوب زكزكي راهپيمايي كردند.
2077/3009/6021