امام جمعه موقت اهواز:پرهيز از تنش و افراطي گري لازمه برگزاري انتخابات است

اهواز- ايرنا- امام جمعه موقت اهواز پرهيز از تنش و افراطي گري را لازمه برگزاري انتخابات دانست و گفت: همه بايد توجه داشته باشند كه فضاي حساسي نزديك به انتخابات وجود دارد و نبايد جو تندروي و افراطي گري در دانشگاه ها نفوذ كند.

به گزارش ايرنا آيت الله محسن حيدري در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته در مصلاي مهديه امام خميني(ره) اهواز با اشاره به آغاز نام نويسي كانديداهاي مجلس خبرگان رهبري اظهار كرد: در آستانه برگزاري انتخابات مهمترين چيزي كه بايد به آن توجه كرد ايجاد فضاي آرام و پرهيز از افراطي گري و تنش زايي در پيش از انتخابات است.
وي با اشاره به بيانات امام جمعه اهواز در هفته گذشته در خصوص برخي انتصابات در استان بيان كرد: تذكراتي در رابطه با دوري جستن از افراطي گري و انتصابات بي جا داده شده است كه بايد احترام روحانيت نگه داشته شود و با رعايت صلح و صفا از بروز جو تنش زا در جامعه جلوگيري كرد.
حيدري در ادامه در خصوص وحدت حوزه و دانشگاه گفت: بدون حوزه و دانشگاه اين انقلاب به پيروزي نمي رسيد و اگر بخواهيم انقلاب تداوم داشته باشد چاره اي جز وحدت حوزه و دانشگاه وجود ندارد.
امام جمعه موقت اهواز يادآور شد: تحجرگرايي و جريان هاي اعتقادي موجب جدايي حوزه از دانشگاه مي شود لذا حوزويان و دانشگاهيان بايد هر دو از اين جريان ها به دور باشند تا فضاي علمي و ديني همگرايي در حوزه و دانشگاه داشته باشيم.
وي با بيان اينكه برخي حركت هاي مشكوك در هفته هاي اخير از جمله در دانشگاه شهيد چمران اهواز داشتيم كه حركات خوبي نبود، افزود: دعوت به سخنراني از دو نفر محكوم به فتنه و استقبال برخي مقامات از اين افراد يعني آلوده كردن فضاي آرام استان كه اين كارها مناسب استان و كشور نيست.
حيدري در ادامه با اشاره به حوادث تلخ كشور نيجريه در هفته گذشته گفت: در كشور 150 ميليوني نيجريه حدود 12 ميليون نفر جمعيت شيعيان است كه با رخ دادن حوادث ناگوار هفته گذشته متاسفانه هيچ كدام از سازمان هاي حقوق بشر اين جنايات را محكوم نكرد.
وي تاكيد كرد: ما اين جنايات در كشور نيجريه را محكوم مي كنيم و خود را در كنار شيعيان نيجريه مي دانيم.
امام جمعه موقت اهواز در ادامه با بيان اينكه پرونده نظامي هسته اي ايران از آژانس خارج شده است، گفت: اين پيروزي بزرگي است كه نتيجه مقاومت ملت ايران و تدابير حكيمانه رهبر معظم انقلاب و تلاش تيم مذاكره كننده دولت فعلي و گذشته است.
وي همچنين با اشاره به حادثه روزهاي اخير در پالايشگاه بهبهان تصريح كرد: تامين امنيت عمومي بايد با درايت و تدبير انجام شود و از رخ دادن چنين حوادثي جلوگيري شود و اجازه نداد مشكلات به جايي برسد كه تيراندازي و خوني ريخته شود.
حيدري گفت: از قوه قضاييه مي خواهيم كه مقصران اين حادثه را از هر طرف كه باشند محاكمه كند.
وي در ادامه با تبريك سالروز ازدواج پيامبر اكرم(ص) و حضرت خديجه كبري گفت: جوانان در امر ازدواج معطل نكنند و هر چه سريعتر ازدواج كنند كه دامان عفت در مملكت ما حفظ شود.
امام جمعه موقت اهواز با بيان اينكه ازدواج زودتر موجب فرزندآوري بيشتر و افزايش جمعيت مي شود، تصريح كرد: سياست اشتباه فرزند كمتر زندگي بهتر در گذشته را دنبال نكنيم و بايد از اين سياست نادرست توبه كنيم چرا كه رمز موفقيت كشور ما در كثرت اولاد است.
حيدري با تبريك سالروز آغاز امامت حضرت ولي عصر (عج) در نهم ربيع الاول گفت: مهمترين وظيفه شيعيان در عصر غيبت صبر و انتظار فرج است كه مقصود از صبر سكوت و كاري به كار سياست و دنيا نيست بلكه اين صبر به معني استقامت و ايستادگي است.
وي افزود: اين صبر يعني انسان يا جامعه حركت، پويايي و انقلابي گري داشته باشد چرا كه سكوت در مقابل جريان هاي مخالف مشكل و هزينه در بردارد.
حيدري ادامه داد: شيعيان در عصر غيبت بايد جهاد كنند و بي تفاوت نباشند و انتظار فرج نيز در كلمه صبر معني مي شود؛ شيعيان بايد انتظار سازنده داشته باشند و براي ظهور منجي عالم زمينه سازي كنند.
7148/6068/1662