معرفي برگزيدگان جشنواره ملي دانشگاهي پوشاك ايراني اسلامي

تهران- ايرنا- نخستين جشنواره ملي دانشگاهي پوشاك و پوشش ايراني- اسلامي برگزيدگان خود را شناخت.

به گزارش عصر چهارشنبه خبرنگار فرهنگي ايرنا، برگزيدگان اين جشنواره كه در پژوهشكده فرهنگ، هنر و معماري معرفي شدند به شرح زير است:

** عكاسي پوشاك
نسترن نعمتي، ساناز حصاري و سحر قنادي به ترتيب رتبه هاي اول تا سوم رشته عكاسي پوشاك را به خود اختصاص دادند.
الهه شايان نيز در اين رشته شايسته تقدير شناخته شد.

** طراحي لباس
در اين رشته فريبا يوسف پور به عنوان نفر اول برگزيده شد و زينب احمدي مقدم و خديجه صادقي به ترتيب دوم و سوم شدند.

** چاپ پارچه
منيره فدائي، ارمغان منشي و آتنه فتحي به ترتيب رتبه هاي نخست تا سوم رشته چاپ پارچه را به خود اختصاص دادند.

** طراحي، دوخت و توليد پوشاك
برگزيده رتبه نخست رشته طراحي، دوخت و توليد پوشاك مريم قشوني است و نگين احساني رتبه دوم اين رشته را به خود اختصاص داد. مانادانا حاجي محمدي و زينب رسولي به طور مشترك برگزيدگان سوم اين رشته شناخته شدند و سميه منتظري، مريم السادات رضوي، كوثر توسلي و سهيلا علامي شايسته تقدير شدند.

** بافت پارچه
هيات داوران براي اين رشته نفرات اول و دوم را در نظر نگرفتند و مشتركا سه نفر شامل فريده عبادي، هما اميني سرخ آبادي و سهيلا قرباني را به عنوان برگزيدگان رتبه سوم معرفي كردند.
در همين رشته نرجس ساغريچي، آيناز شفيعي و ناهيد حدادي نيز شايسته تقدير شناخته شدند.

** دوخت سنتي
مرجان رشاد كوچ اصفهاني، حانيه شمعي و سميه عزيميان به ترتيب به عنوان برگزيدگان اول تا سوم رشته دوخت سنتي معرفي شدند. آيناز شفيعي نيز شايسته تقدير شناخته شد.

** مسابقه طراحي حضوري
در بخش مسابقه طراحي حضوري الهام قاسم زاده، مريم رضوي و م‍ژده سادات سيدجعفر به ترتيب رتبه هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند؛ نيلوفر شاهي، نگين احساني و ساغر شيرحان به عنوان نفرات شايسته تقدير معرفي شدند.

** علمي
گلناز كشاورز، شهره جوادي و حسين ياوري به طور مشترك مقاله «زيبايي شناسي سوزن دوزي بلوچ» را نوشتند و هر سه شايسته تقدير شناخته شدند.
نخستين جشنواره ملي دانشگاهي پوشاك و پوشش ايراني- اسلامي با همكاري بنياد ملي مد و لباس ايراني- اسلامي، پژوهشكده فرهنگ هنر و معماري، دانشگاه آزاد اسلامي (واحد تهران جنوب) در دو بخش علمي و هنري 24 و 25 آذرماه برگزار شد.
شناسايي تاريخ تحولات پوشش، كاربرد آن، زمينه هاي ظهور انواع گوناگون و همچنين راهكارهاي توليد و ارائه الگوها و گونه هاي متناسب با شرايط اقليمي، فرهنگي و ساختار فكري جامعه امروز مسوولان دانشكده هنر و معماري را بر آن داشت تا براساس رسالت علمي و هنري اين جشنواره را برپا كنند.
جشنواره ياد شده سه هدف اصلي را دنبال مي كرد كه عبارتند از: معرفي الگوهاي پوشش ايراني- اسلامي، ترغيب هنرمندان فعال در عرصه پوشاك و پوشش براي توليد خلاقانه، ايجاد فضايي مناسب براي آشنايي و همكاري فعالان عرصه هاي مختلف صنعت پوشاك و لباس.
اين جشنواره با انتخاب آثار برگزيدگان از سوي 19 داور و دبيري فريده شاهسواراني (دكتراي طراحي لباس) امروز در پژوهشكده فرهنگ هنر و معماري به كار خود پايان داد.
فراهنگ**9362**3061**1027