تجمع علمای مسلمان لبنان:كشتارشیعیان نیجریه خدمت به صهیونیست ها و وهابی ها است

بیروت – ایرنا - تجمع علمای مسلمان لبنان متشكل ازعلمای شیعه و اهل تسنن با صدور بیانیه ای، تجاوزعلیه خانه وحسینیه شیخ ابراهیم زكزاكی رهبرجنبش اسلامی نیجریه و به شهادت رسیدن تعدادی از شیعیان این كشور را محكوم كرد و خواستار شناسائی و مجازات عاملان این جنایت شد.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه آمده است: رژیم صهیونیستی مدتی است كه درصدد جلوگیری از گسترش خط مقاومت در قاره آفریقا است و در این زمینه به روش های سازمان یافته نظامی، امنیتی و سیاسی متوسل شده و همزمان با آن كشورهایی كه در صدد ترویج اندیشه وهابی در آفریقا هستند به بهانه واهی رویاروئی با گسترش شیعه در این قاره، علیه شیعیان دست به جنایت می زنند.
در ادامه این بیانیه تصریح شده است: نیجریه از جمله كشورهائی است كه ائتلاف آمریكائی، صهیونیستی، تكفیری و وهابی آن را هدف گرفته و گروه تروریستی تكفیری بوكوحرام كه از سوی این ائتلاف حمایت می شود، تجاوزها و جنایات علیه ارزش ها را شروع كرد و احدی نمی تواند ما را قانع كند كه دولت نیجریه قادر به نابودی این گروه نیست.
تجمع علمای مسلمان لبنان تاكید كرد: آنچه در خصوص شیخ ابراهیم زكزاكی اتفاق افتاد درهمین چارچوب قرار دارد زیرا از سال ها قبل توطئه هایی برای حذف جنبش اسلامی نیجریه و شخص شیخ زكزاكی وجود داشته است.
در بیانیه این تجمع با بیان این كه « دولت نیجریه در سال 2013 به راهپیمائی روز جهانی قدس حمله كرد و تعدادی زیادی از راهپیمایان از جمله سه پسر شیخ زكزاكی را به شهادت رساند»، خاطرنشان كرد:اما دیروز دولت نیجریه به بهانه تلاش برای ترور یكی از مسئولان امنیتی این كشور به مراسم جشن سالگرد میلاد نبی گرامی (ص) كه به ابتكار شیخ زكزاكی برگزار شده بود، حمله كرد.
در این بیانیه آمده است: در این حمله كه نیروهای نظامی نیجریه و عناصر مسلح گروه تروریستی تكفیری بوكوحرام شركت داشتند، صدها تن از شركت كنندگان در این مراسم جشن از جمله شیخ محمد توری معاون شیخ زكزاكی و همسر و یك فرزند او به شهادت رسیدند و سرنوشت رئیس جنبش اسلامی نیجریه همچنان نامعلوم است.
تجمع علمای مسلمان لبنان تاكید كرد: این جنایت خدمت به صهیونیست ها ، تكفیری ها و حامیان انتشار تروریسم وهابی است كه بارها و با صراحت ناراحتی خود را از گسترش خط مقاومت در نیجریه اعلام كرده اند.
در بیانه این تجمع تصریح شده است: سخن یوسف القرضاوی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان و رهبر فتنه گران در جهان اسلام در خصوص گسترش تشیع در آفریقا در چارچوب جنگ علیه مقاومت است، جنگی كه برخی كشورهای جهان اسلام از جمله لیبی، تونس ، مصر و سوریه را ویران كرده است.
تجمع علمای مسلمان لبنان از جامعه جهانی خواسته است تا جلوی تجاوزهای علیه شیعیان در نیجریه را گرفته و برای كشف سرنوشت شیخ ابراهیم زكزاكی و محاكمه و مجازات عاملان این جنایت در دادگاه های بین المللی تلاش كند.
در پایان این بیانیه به بخشی از اظهارات شیخ ابراهیم زكزاكی در باره اوضاع آفریقا از جمله« تا زمانی كه آمریكا و صهیونیست ها در نیجریه حضور دارند، تروریسم متوقف نمی شود» ، اشاره شده است.
خاورم ** 1324

سرخط اخبار جهان