كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس كشتار شیعیان نیجریه را محكوم كرد

تهران- ایرنا - كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای ضمن محكوم كردن كشتار وحشیانه شیعیان مظلوم نیجریه، تاكید كرد: ایران دفاع از مردم نیجریه و دانشمندان مسلمان آن كشور به ویژه شیخ محمد ابراهیم زاكزاكی را وظیفه خود می داند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس، در بخشی از این بیانیه آمده است: خبر تاسف بار كشتار وحشیانه شیعیان مظلوم نیجریه توسط ارتش و حاكمیت آن كشور، احساسات میلیون ها انسان آگاه به ویزه مسلمان را در سراسر جهان جریحه دار كرد.
در این بیانیه كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان كرد: چنین رفتارهایی بیانگر اوج بی تدبیری نهادهای حاكمیتی در اداره و مدیریت یك كشور است و بدون شك این اقدام در شرایط كنونی كه جهان اسلام شاهد به خون غلتیدن خواهران و برادران خود به دست جریان های تروریستی تكفیری و سلفی است كمك و همراهی با تروریسم بین الملل معنا می شود.
این كمیسیون ضمن محكوم كردن این اقدام غیرانسانی از وزارت امورخارجه خواست علاوه بر فراخواندن سفیر كشور نیجریه و اعلام اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به این اقدام مغایر با حقوق اولیه انسان ها از طریق سازمان ملل و محافل حقوق بشری موضوع را پیگیری كند.
كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاكید كرد جمهوری اسلامی ایران دفاع از مردم مظلوم نیجریه و دانشمندان مسلمان آن كشور به ویژه شیخ محمد ابراهیم زاكزاكی را وظیفه خود می داند و در این راستا از هیچ كوششی فروگذاری نمی كند.
به گزارش ایرنا، ارتش نیجریه بامداد یكشنبه با حمله به منزل شخصی شیخ ابراهیم زكزاكی رهبر شیعیان نیجریه در منطقه «گیسلو» در شهر «زاریا» ده‌ها تن از جمله اعضای ارشد جنبش اسلامی نیجریه را به شهادت رساند.
سیام**1058** 1336

سرخط اخبار سیاست