هدايت هاشمي و محمود عزيزي در مستندترين سريال تاريخ انقلاب

تهران- ايرنا- هدايت هاشمي و محمود عزيزي به سريال نفس به كارگرداني جليل سامان پيوستند.

به گزارش روز يكشنبه گروه فرهنگي ايرنا از روابط عمومي سريال نفس، پيش توليد اين اثر از چهارم شهريور آغاز شده است و پيش از اين مسعود رايگان، صالح ميرزاآقايي، زهير ياري و روزبه حصاري نيز به آن پيوسته اند.
جليل سامان پيش از اين در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار حوزه صدا و سيما خبرگزاري ايرنا گفته بود: با ساخت اين سريال، سه گانه تاريخ انقلاب تكميل مي شود و مدعي هستم كه اين سه گانه مستندترين سريال هاي تاريخي تلويزيون در اين زمينه است.
وي افزود: اين سريال 26 قسمتي در ادامه روند دو سريال قبلي ارمغان تاريكي و پروانه است و از نظر محتوايي در بستر حوادث و رويدادهاي انقلاب در بازه زماني سال هاي 1356 تا 1365 ساخته مي شود.
نفس به تهيه كنندگي سيداحمد كاشانچي و محمود رضايي سومين اثر سامان در ژانر سريال‌ هاي عاشقانه در فضاي انقلاب اسلامي است.
اين سريال در 26 قسمت ساخته مي‎ شود و داستان آن درباره جواني پر شر و شور است كه در بحبوحه وقايع انقلاب رازي در زندگي ‌اش فاش مي‌شود.
مجري طرح اين سريال موسسه فرهنگي هنري تنديس فيلم ملك است و در گروه فيلم و سريال شبكه سه سيما تهيه مي‌شود.

** برنامه 626 با حال و هوايي جديد روي آنتن شبكه يك
برنامه تلويزيوني 626 به تهيه كنندگي و كارگرداني سعيد نبي با آغاز ماه ربيع الاول با حال و هوايي جديد روي آنتن خواهد رفت. از امروز سه ترانه جديد با صداي داود محمدي و علي درخشنده و با آهنگسازي فرزاد سرور و داود محمدي پخش خواهد شد.
پخش چند انيميشن جديد با عنوان پاپا سياه و با مضموني كمدي از ديگر بخش هاي اصلي برنامه امروز است.

** برنامه نمايش آثار شبكه مستند در جشنواره سينما حقيقت/ ركوردزني با 6 فيلم
به گزارش روابط عمومي شبكه مستند سيما، اين شبكه در بخش مسابقه ملي نهمين دوره جشنواره بين المللي سينماحقيقت با سه اثر حضور دارد.
در بخش كوتاه راه ناتمام (قصه زندگي پاكدامن) ساخته اعظم نجفيان، بخش نيمه بلند مسير سبز به كارگرداني محسن رمضان‌ زاده و در بخش بلند كار در واگن مستندي از پريسا عشقي آثار پذيرفته شده شبكه مستند هستند.

** شادمهر راستين مقابل دوربين فيلم كوتاه
برنامه فيلم كوتاه در چهارمين قسمت خود با اجراي امير توده روستا ميزبان شادمهر راستين فيلمنامه ‌نويس است.
برنامه تلويزيوني فيلم كوتاه از تازه ترين توليدات شبكه مستند سيما است كه با طراحي موضوع و تهيه كنندگي عماد خدابخش هر هفته سه شنبه ها روي آنتن مي رود.
بررسي زمينه هاي شكل گيري مشروطه در آفتاب سري جديد برنامه آفتاب، كاري از گروه تاريخ شبكه چهار يكشنبه ها ساعت 18:10 روي آنتن مي رود.
در برنامه يكشنبه 22 آذر زمينه هاي شكل گيري مشروطه به مناسبت سالروز مهاجرت صغراي علما بررسي و تحليل مي شود.
اين برنامه با كارشناسي علي اكبر ولايتي و اجراي سيدحسن صحت و مهيار رفيعي به تهيه كنندگي مصطفي رهگذر پخش مي شود. در اين مجموعه برنامه هاي جديد آفتاب موضوعاتي همچون: آفرينندگان فرهنگ، تمدن اسلام و ايران بررسي و تبيين مي شود.

** طنزپردازان ميهمان نقد شعر/ تماشاي فراموشي از قاب چهار
برنامه تخصصي شبكه چهار نقد شعر امشب (يكشنبه 22 آذر) با اجراي سعيد بيابانكي ميزبان شاعران طنزپرداز مي شود.
برنامه نقد شعر از مجموعه برنامه هاي نقد چهار، امشب با نگاهي به آثار اكبر اكسير، موضوع و جايگاه طنز در شعر معاصر را بررسي و تبيين مي كند.
فيلم تلويزيوني فراموشي به تهيه‌كنندگي مهدي كريمي و كارگرداني مسعود مددي 15 دقيقه بامداد دوشنبه روي آنتن شبكه چهار سيما مي رود.
در فراموشي مي‌بينيم كه بحران فراموشي گريبان خانواده‌اي را در ميانسالي مي‌گيرد و زندگي آرام آنان به تدريج پس از شروع بيماري زن دچار بحران مي‌شود.
فراهنگ**9157**1027

سرخط اخبار فرهنگ