۲۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۹:۵۳
کد خبر: 81873823
۰ نفر
خوراكی های چرب و شیرین یادگیری را دچاراختلال می كند

تهران-ایرنا-بسیاری از والدین تصور می كنند با خوراندن حجم زیادی از موادغذایی و خوراكی های چرب و شیرین به فراگیری فرزندان خود كمك می كنند، اما كارشناسان تغذیه معتقدند فراگیری مطالب درسی نیازی به دریافت كالری بیشتر ندارد و این رویه علاوه بر مختل كردن یادگیری، منجر به بروز چاقی می شود.

امروزه با تغییر شیوه زندگی نسبت به دهه های گذشته و همچنین كوچك شدن خانواده ها و كاهش تعداد فرزندان، توجه والدین به فرزندان بیشتر شده است و بخشی از این توجه با افزایش حساسیت نسبت به رژیم غذایی آنها و عمدتا در قالب دادن خوراكی های بیشتر تجلی می یابد.
به گفته كارشناسان تغذیه، این رویكرد والدین نه تنها كمكی به افزایش یادگیری فرزندان نمی كند، بلكه می تواند روند فراگیری آنها را مختل كرده و سبب بروز چاقی در آنها شود به این صورت كه در بسیاری از موارد موادغذایی كه به فرزندان داده می شود، از گروه چربی ها و شیرینی ها هستند كه جزو موادغذایی مختل كننده فراگیری به شمار می روند.
محمد هاشمی متخصص بهداشت عمومی و سلامت جامعه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار كرد: این یك باور غلط است كه برای فراگیری بهتر باید كالری بیشتری مصرف شود این درحالی است كه والدین با این روش و به ظاهر محبت كردن به فرزندان خود، آنها را چاق تر كرده و توانایی آنها در جامعه را به شدت كاهش می دهند.
وی افزود: اگر زندگی فرزندان خود را از دوران كودكی با یك رژیم غذایی سالم پیش ببریم و الگوی صحیحی از تغذیه را به آنها آموزش دهیم، با مشكلات ناشی از چاقی در سنین بالاتر مواجه نخواهیم بود. بنابراین باید سنگ بنای تغذیه سالم را از همان دوران كودكی برای فرزندان خود بگذاریم و آنها را به مصرف یك رژیم غذایی متعادل تشویق كنیم.
هاشمی تغذیه متعادل برای دانش آموزان را شامل خوردن صبحانه ای كامل عنوان كرد و گفت: یك صبحانه كامل باید دارای گروه های غذایی متعدد به ویژه موادغذایی از گروه نان و غلات و پروتئین ها باشد.
وی افزود: چنین صبحانه ای، قندخون پایدارتری در ساعات اولیه صبح برای دانش آموزان ایجاد می كند و همین مساله می تواند به فراگیری آنها بسیار كمك كند.

** خوراكی های چرب و شیرین مختل كننده فراگیری
متخصص بهداشت عمومی و سلامت جامعه خوراكی های چرب و شیرین را مختل كننده فراگیری عنوان كرد و گفت: مصرف خوراكی های چرب و شیرین مانند انواع كیك ها در وعده صبحانه، سبب بالارفتن سریع سطح قندخون می شود و بدن با ترشح انسولین با این میزان زیاد قندخون مقابله می كند بنابراین در ساعات بعدی دانش آموز با افت قند مواجه می شود.
وی افزود: در چنین حالتی علاوه بر مختل شدن فراگیری دروس، به دلیل بروز گرسنگی شدید، دانش آموزان به سمت خوردن بیشتر می روند كه این روند افزایش وزن آنها را شدت بیشتری می بخشد.
هاشمی گفت: یك رژیم غذایی مناسب، رژیمی است كه شامل سه وعده اصلی (صبحانه، ناهار و شام) و دو میان وعده (میان وعده صبحانه تا نهار و عصرانه) باشد.
وی به هرم غذایی اشاره كرد و افزود: هرم غذایی، الگویی مناسب برای تغذیه را در اختیار ما می گذارد كه بر اساس آن باید از هر كدام یك از گروه های پنجگانه غذایی یعنی نان و غلات، پروتئین ها، میوه و سبزی ها، لبنیات و كربوهیدرات ها در وعده های غذایی روزانه به میزان مشخصی مصرف كنیم.
به گفته هاشمی، این میزان نسبت به جنس و وزن افراد متفاوت است كه متخصصان تغذیه می توانند میزان آن را برای هر فرد تعیین كنند اما به طور كلی با توجه به شكل هرم غذایی و قرار گرفتن گروه موادغذایی چرب و شیرین در راس آن متوجه می شویم كه باید كمترین میزان مصرف آنها را در رژیم غذایی روزانه خود داشته باشیم.

** نشستن های طولانی مدت دانش آموزان عامل بروز چاقی
نشستن های طولانی مدت به عنوان یكی از عوامل پدیدآورنده چاقی در گروه سنی كودكان و نوجوانان به شمار می روند.
امروزه تغییر نحوه زندگی و گسترش آپارتمان نشینی و همچنین كنار گذاشتن بازی های جمعی و خیابانی و به تبع آن كاهش فعالیت های جسمانی سبب بروز چاقی در كودكان و نوجوانان شده است.
از طرف دیگر گرایش به بازی های رایانه ای، تماشای بیش از حد فیلم ها و برنامه های رسانه های تصویری و فعالیت در فضای مجازی موجب كاهش بیش از پیش فعالیت های فیزیكی در بین این گروه سنی شده است.
در مدارس نیز به دلیل محدود بودن فضا، امكان جنب و جوش برای دانش آموزان محیا نیست و از طرف دیگر، گسترش رقابت برای كسب نمره بالاتر، آنها را به نشستن های طولانی مدت مجبور كرده است.
همچنین والدین برای كمك به علم اندوزی فرزندان و موفقیت آنها در این رقابت تحصیلی، تلاش می كنند محیطی را برای آنها محیا كنند تا مطالعه بیشتر و دقیق تری داشته باشند؛ به همین دلیل كار زیادی از آنها نمی خواهند و این روند منجر می شود كه آنها زندگی نشسته ای داشته باشند.
این رویه اشتباه والدین علاوه بر مواجه كردن فرزندان با مشكل اضافه وزن، سبب می شود كه آنها از فراگیری مهارت های اجتماعی غافل بمانند و روش صحیح رویاروی با مسایل اجتماعی را نیاموزند چراكه بسیاری از مهارت های زندگی در قرارگرفتن در محیط های جمعی و مشاركت در فعالیت های گروهی حاصل می شود.
به گفته كارشناسان مسائل اجتماعی، این رویكرد پدران و مادران عوارض اجتماعی زیادی برای فرزندان كه نسل آینده كشور هستند به دنبال خواهد داشت و مشكلات زیادی در زندگی اجتماعی و خانوادگی آینده آنها ایجاد می كند.

** 15 درصد جمعیت ایران را كودكان چاق تشكیل می دهند
مشكل اضافه وزن و چاقی كودكان و نوجوانان معضلی جهانی است كه جامعه ما را نیز با آن مواجه ساخته است به طوری كه آمارها نشان می دهد 15 درصد از جمعیت كشور را كودكان چاق یا دارای اضافه وزن تشكیل می دهند.
درحال حاضر آمارها نشان می دهد كه حدود 14 میلیون دانش آموز در كشور مشغول به تحصیل هستند، این مساله اهمیت توجه بیشتر به سلامت جسمی و اجتماعی آنها به عنوان نسل آینده ساز كشور را بیش از پیش گوشزد می كند.
كاهش بهره وری این جمعیت جوان كشور در اثر چاقی و بیماری های ناشی از آن مانند بیماری های قلبی عروقی، فشارخون، دیابت و بیماری كبد چرب كه اخیرا در بین نوجوانان و جوانان شیوع قابل توجهی یافته است، از جمله پیامدهای كم تحركی، پرخوری و بدخوری ها به شمار می رود.
به گفته كارشناسان اجتماعی، این مساله در آینده موجب تحمیل هزینه های سنگین اجتماعی و درمانی بر خانواده ها و نظام سلامت و كاهش بهره وری افراد و به تبع آن بهره وری جامعه می شود.
علمی**1834**1440

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش