مراسم سوگواري رحلت پيامبر(ص) در مجتمع فرهنگي پره سر رضوانشهر برگزارشد

رشت - ايرنا - مراسم سوگواري رحلت پيامبر اعظم (ص) و شهادت امام حسن مجتبي (ع) با حضور جمع كثيري از مردم شيعه و سني و مسئولان شهرستان هاي رضوانشهر و تالش، در مجتمع فرهنگي تربيتي آستان مقدس قم واقع در پره سر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين سيد حامد ميرحسيني اشكوري رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان هاي تالش و رضوانشهر روز پنجشنبه در اين مراسم ضمن اشاره به زحمات و مشقات حضرت ختمي مرتبت در طي دوران رسالت گفت: پيامبر خدا براي تغيير باورهاي غلط مردمان آن عصر، سختي هاي زيادي را متحمل شدند.
وي بيان كرد: پيامبر (ص) در طول رسالت خودشان تلاش هاي زيادي كردند و ضمن ايجاد تغيير در رفتار و باورهاي غلط انسان هاي آن عصر، نسبت به نهادينه كردن فرهنگ انفاق نيز اهتمام ورزيدند.
ميرحسيني اشكوري با اشاره به اقدامات گروهك هاي تكفيري و تروريستي افزود: تروريست هاي داعش از بازماندگان دوران جاهليت هستند كه هنوز با داشتن افكار و باورهاي غلط ، به كشتار مسلمانان و انسان هاي بي گناه اقدام مي كنند.
وي ادامه داد: گروهك هاي منافق نيز در سال هاي اول پيروزي انقلاب، داراي چنين تفكري بودند و افراد بي گناه زيادي را ترور كرده و به شهادت رساندند و هركس كه با انديشه و افكار آنان مخالفت داشت، نسبت به كشتن او اقدام مي كردند.
ميرحسيني اشكوري افزود: پيامبر (ص) و اهل بيت (ع) چراغ نوراني هستند كه براي همه دوره ها ، جهان را منور و مصفا مي كنند.
خواندن زيارت حضرت رسول اكرم (ص) و مداحي از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.
در اين مراسم امام جمعه رضوانشهر، فرماندهان سپاه و انتظامي، بخشدار و ديگر مسئولان شهرهاي رضوانشهر و پره سر نيز حضور داشتند.
شهرستان رضوانشهر در 75 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع است.ك/2
7293/2007

سرخط اخبار استان‌ها