قرائت زيارت از بعيد نبي مكرم اسلام (ص) در حرم مطهر رضوي

مشهد - ايرنا - همزمان با 28 صفر و سالروز رحلت حضرت محمد (ص) و شهادت جانسوز سبط اكبرش؛ امام حسن مجتبي (ع) زيارت از بعيد نبي مكرم اسلام (ص) در رواق امام خميني (ره) حرم مطهر رضوي قرائت شد.

به گزارش ايرنا، در اين روز كه خيل عظيم زائران و مجاوران در بارگاه منور رضوي به اوج خود رسيد، قرائت زيارت از راه دور پيامبر اسلام (ص) در اوج شور و شيفتگي توسط 'امير عارف'، مداح و ذاكر اهل بيت (ع) روخواني شد.
از حضرت محمد (ص) حديثي نقل شده كه در آن فرمودند 'هر كس مرا زيارت كند چه در حال حيات و چه در حال ممات من در قيامت او را زيارت مي كنم و او را از وحشت روز قيامت نجات خواهم داد' لذا بر قرائت زيارت از راه دور پيامبر اكرم (ص) در روز بيست و هشتم صفر بسيار سفارش شده است.
يكي از اساتيد حوزه و دانشگاه در اين مراسم ، زيارت پيامبر گرامي اسلام (ص) را از وظايف مسلمانان ذكر كرد.
حجت الاسلام ناصر رفيعي گفت: رسول گرامي اسلام (ص) اشرف مخلوقات عالم و رحمت الهي است و مصيبت رحلت ايشان بزرگترين مصيبت هاي عالم و تبعيت از حضرت محمد (ص) تبعيت و اطاعت از خداوند متعال است.
وي تاكيد كرد: تمام مسلمانان جهان بايد سيره و سنت پيامبر(ص) را مطالعه كنند و آن را سرلوحه اخلاق و رفتار خويش قرار دهند زيرا تمام زندگي ايشان سراسر درس و حكمت براي بشريت است.
وي بيان كرد: خداباوري و اعتقاد به معاد و همواره به ياد خدا بودن شروط لازم براي الگوي گيري از پيامبر اسلام (ص) است كه خداي متعال در قرآن كريم به آن اشاره كرده اند.
به گزارش ايرنا، مراسم سوگواري شام رحلت جانسوز پيامبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبي (ع) بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر رضوي برگزار مي شود.
7489/1211

سرخط اخبار استان‌ها