خواندن زيارت نامه پيامبر اكرم (ص) از راه دور در مسجد جامع بهاباد

يزد - ايرنا - همزمان با سالروز رحلت جانگداز خاتم الانبيا حضرت محمد (ص ) و شهادت حضرت امام حسن مجتبي (ع) زيارت نامه پيامبر اكرم (ص) از راه دور صبح روز پنجشنبه با حضور امام جمعه ، فرماندار ، بخشدار آسفيچ و قشرهاي مختلف مردم در مسجد جامع شهر بهاباد قرائت شد.

به گزارش ايرنا، در اين مراسم حجت الاسلام سيد محمد رضوي يكي از روحانيون شهرستان بهاباد در سخناني به ويژگي هاي پيامبر بخصوص اخلاق ايشان اشاره كرد و افزود : پيامبر اكرم (ص) داراي خلقي عطيم و بزرگ است كه در قرآن و احاديث نيز ذكر شده است.
اين مبلغ ديني اضافه كرد: پيامبراسلام (ص) در قرآن به عنوان الگو واسوه حسنه معرفي شده و لازم است كه شخصيت ايشان بيشتر در جامعه مطرح شود و مسئولان در برخورد با مردم از اين بزرگوار درس بگيرند.
وي خاطرنشان كرد: زيارت پيامبر اعظم (ص) يك سنت پسنديده است اما نبايد فقط به نفس زيارت اكتفا كنيم بلكه زيارت يعني درك حضور پيامبر و ديدار يك مقام بسيار قوي كه قدرت و علم دارد.
رضوي با بيان اينكه پيامبر اعظم (ص) الگويي به منظور معرفي ارزش ها و فضايل اخلاقي است گفت: رسول گرامي اسلام ، آييني را به مردم هديه دادند كه سرلوحه آن اخلاق مداري است.
اين روحاني وحدت و الفت مسلمانان را يكي از رموز پيروزي پيامبر (ص) بر دشمنان خواند و افزود: وحدت جامعه اسلامي از بركات وجودي پيامبر گرامي اسلام بود و مشكلات جامعه به خاطر دوري از سبك زندگي پيامبر (ص) است .
در پايان زيارت پيامبر كه از راه دور توسط مداح اهل بيت عصمت و طهارت (ع) شهرستان قرائت شد حاضران به عزاداري پرداختند.
شهرستان بهاباد در 210 كيلومتري شرق يزد واقع است.
8068

سرخط اخبار استان‌ها