نورمفیدی: مردمی بودن مهمترین سیره پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) است

گنبدكاووس - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گلستان با تاكید بر ضرورت الگو قرار دادن سیره زندگی نبی مكرم اسلام (ص) و ائمه اطهار(ع)، مردمی بودن را مهمترین سیره زندگی این بزرگواران دانست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سیدكاظم نورمفیدی روز پنجشنبه درمراسم سوگواری رحلت نبی مكرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در روستای زابل آباد گنبدكاووس، اظهار داشت: پیامبر اسلام (ص) كه از اول خلقت بشر تا روز قیامت انسانی برتر از او پیدا نخواهد شد، بهترین اسوه و الگو برای امت اسلامی است.
امام جمعه گرگان با بیان اینكه الگو و اسوه بودن نبی مكرم اسلام (ص) در قرآن آمده است، گفت: الگو قرار دادن حضرت محمد (ص) و خاندان مطهر ایشان یعنی ائمه اطهار(ع)، می تواند ما را در زندگی دنیا و آخرت سعادتمند نماید.
آیت الله نورمفیدی با برشمردن برخی خصلت ها و سیره نبی مكرم اسلام (ص) اضافه كرد: نخستین ویژگی ایشان این بود كه هیچگاه خود را برتر از دیگران نمی دانست و به معنای واقعی كلمه, مردمی بود و هیچ امتیازی برای خود نسبت به دیگران قائل نبود.
نماینده مردم گلستان درمجلس خبرگان رهبری با تاكید بر ضرورت الگو قرار دادن این ویژگی از سوی همه افراد جامعه، تصریح كرد: امروز كسی حق ندارد برای خود حریم درست كند و خود را برتر از مردم و یا صاحب اختیار و قیم آنان بداند زیرا برخلاف دستور خداوند و نیز سیره نبی مكرم اسلام (ص) است.
آیت الله نورمفیدی درتبیین این ویژگی نبی مكرم اسلام(ص) و با اشاره آیات قرآن، یاد آور شد: خداوند حضرت محمد (ص) را از بین خود مردم انتخاب كرد و به ایشان دستور می دهد تا در امور با مردم مشورت نماید.
امام جمعه گرگان با بیان اینكه در نزد خداوند متعال، بین مردم هیچ تفاوتی جز در تقوا و عمل صالح نیست، گفت: در شریعت نبی مكرم اسلام (ص) و خاندان مطهر ایشان، رنگ، نژاد، قبیله و زبان هیچ كدام ملاك برتری انسانی بر انسان دیگر نیست و ما می بینیم كه این بزرگواران در ایام زندگی خویش، بیشتر همنشین مردم عادی بودند.
نماینده ولی فقیه در گلستان زندگی امام راحل (ره) را نیز برگرفته از سیره نبی مكرم اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) دانست و تصریح كرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی از شاگردان واقعی مكتب پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) بودند.
آیت الله نورمفیدی، علاقه مند بودن به مردم و با آنان رئوف و مهربان بودن را از دیگر خصلت های مهم نبی مكرم اسلام (ص) دانست و گفت: امروز ما نیز باید نسبت به مردم چنین باشیم و در قبال آنان كم تحمل و زود رنج نباشیم.
در این مراسم كه درمسجد امام حسین (ع) روستای زابل آباد از توابع بخش مركزی گنبدكاووس برگزار شد، معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدكاووس، امام جمعه، علما و روحانیون و برخی مسئولان این شهرستان و نیز جمع كثیری از اهالی این روستا حضور داشتند.
روستای زابل آباد با افزون بر پنج هزار نفر جمعیت، 12 شهید والامقام، دو آزاده و 17 جانباز تقدیم انقلاب اسلامی كرده است.
شهرستان گنبدكاووس با افزون بر 325 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860

سرخط اخبار استان‌ها