28 صفر، نماد عشق دلدادگان به نبي اكرم اسلام

تبريز - ايرنا - آذربايجان شرقي نماد عشق دلدادگان اين استان ولايتمدار به نبي اكرم اسلام همزمان با 28صفز سالروز رحلت جانسوز حضرت محمد مصطفي (ص) و شهادت امام حسن مجتبي (ع) غرق در ماتم و عزاست.

به گزارش ايرنا، مجالس روضه و مرثيه خواني كه از شامگاه گذشته در اغلب مساجد و حسينيه هاي تبريز و شهرستان هاي مختلف اين استان برپاست، همچنان ادامه دارد و بسياري از محبان اهل بيت در ماتم آخرين فرستاده خداوند سوگواري مي كنند.
پارچه هاي سياه در معابر شهري و روستايي، صحنه عشق و دلدادگي عاشقان به نبي اكرم اسلام (ص) و فرزندان پاك ايشان را به نمايش گذاشته است و برخي نيز در اين مجال به اداي نذرهاي خود مي پردازند.
عزاداري براي خاتم الانبيا در اين استان پهناور به جنسيت و رده سني خاصي تعلق ندارد و در اين روز مرد و زن و كوچك و بزرگ با عشق به نبي اكرم به سوگ نشسته و براي شنيدن فضايل اخلاقي ايشان پاي منبر علما مي نشينند.
پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله به دست پروردگار عالميان پرورش و در مدت رسالت و پيامبري به پيروزي‏هاي بزرگي دست ‏يافت. حلم و بردباري رسول خدا، مقاومت و ايستادگي، رافت و محبت، دوستي با مردم، قلب سليم و ده ها و صدها صفت پسنيده ديگر تنها گوشه اي از شاخص هاي اخلاقي و معنوي پيامبر رحمت است كه براي ما در آيين آسماني اسلام به يادگار مانده است.
لغو امتياز خواهي و برتري ‏جويي سفيد بر سياه، مبارزه با نظام قبيلگي و قوم محوري، رهانيدن ستمديدگان از دست ظلم ستمگران و طاغوت‏، تثبيت و احياي حقوق از دست رفته‏ ي زنان، فراخواني مردم به كسب علم و دانش و دوري از فساد و فحشا، پي ريزي پايه هاي‏ حكومت‏ بر اساس عقل، منطق و درايت ‏به جاي احساس و عاطفه بخشي از دستاوردهاي دين مبين اسلام است كه با نبوت حضرت محمد (ص) به دست آمد.
آذربايجان شرقي با حدود سه ميليون و 750 هزار نفر جمعيت در شمال غرب كشور قرار دارد؛ مردم اين خطه ولايتمدار در عشق به اهل بيت عصمت و طهارت، زبانزد مردم ايران اسلامي هستند.
3072/6183

سرخط اخبار استان‌ها