عطر و بوي شهادت با ورود دو شهيد والامقام ارتش در شهر زنجان پيچيد

زنجان - ايرنا - مسئول فرهنگي تيپ 216 زرهي زنجان گفت: با ورود دو شهيد زنجاني گرانقدر و والامقام ارتش، دوباره عطر و بوي شهادت در شهر زنجان پيچيد.

صديف امامي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: شهيد رجبعلي آدينه لو و بيوك آقاحسامي به ترتيب در چهارم مرداد و بيست و نهم ارديبهشت سال 62 و 65 طي عمليات والفجر دو در منطقه حاج عمران به فيض شهادت نايل آمده و به جمع شهدا پيوستند.
وي با بيان اينكه اين دو آلاله به خون خفته جمعي لشگر 64 پياده اروميه بودند و جان خود را در راه دفاع از مرزهاي ايران و مبارزه با سربازان رژيم بعث عراق نثار كشور و ملت شهيد پرور ايران كردند، اظهار داشت: مردم زنجان ازجمله نيروهاي مسلح اين استان از اين دو شهيد گرانقدر استقبال كردند.
امامي افزود: پيكر شهيد آدينه لو كه از روستاي دولاناب واقع در جاده زنجان - ميانه مي باشد، پس از مراسم عزاداري نيروهاي مسلح زنجان از امام زاده سيد ابراهيم (ع) به چهار راه انقلاب تشييع و سپس در ميان حزن و اندوه اقشار مختلف مردم در مزار شهدا پايين آرام خواهد گرفت.
وي ادامه داد: پيكر شهيد حسامي نيز از امام زاده سيد ابراهيم (ع) به روستاي شيت واقع در طارم عليا، انتقال و پس از مراسم استقبال و مراسم تشييع به خاك سپرده خواهد شد.
مسئول فرهنگي تيپ 216 زرهي زنجان گفت: اين تيپ در دوران دفاع مقدس قريب 700 شهيد و 400 جانباز تقديم نظام كرده و بيشتر نيز در مناطق جنگي بستان و تنگه چدابه با خصم به نبرد پرداخته است.
597/6085

سرخط اخبار استان‌ها