۱۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۰۲
کد خبر: 81872381
۰ نفر
رژیم غذایی مناسب برای مقابله با آنفلوانزا

تهران-ایرنا- تغذیه یكی از پایه‌های اساسی حفظ سلامت سیستم ایمنی است، به همین دلیل متخصصان تغذیه می‌گویند، برای مقابله با آنفلوانزا، مردم باید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت كنند كه این مهم با تغذیه مناسب، سالم و متنوع امكان پذیراست.

چند روزی است از خبر شیوع آنفلوآنزای H1N1 دركشورمان می‌گذرد و حتما شنیده‌اید كه آنفلوآنزای فصلی در چند روز گذشته، زمینه مرگ ‌بیش از 30 نفر از هموطنان را فراهم كرده است.
به گفته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بیماری آنفلوانزا از نوع آنفلوانزای H1N1 اكنون جزو آنفلوانزاهای فصلی و معمولی در كشور است و هر سال مواردی از ابتلا و مرگ و میر ناشی از این بیماری را در كشور داریم.
دكترهاشمی افزود: به نظر می رسد امسال تعداد موارد این بیماری نسبت به سال های گذشته اندكی افزایش یافته است كه بخشی از آن به علت ورود اتباع بیگانه از كشورهای همسایه به خصوص همسایگان شرقی است.

*** تقویت سیستم ایمنی با تغذیه مناسب
زیبا كاوه ای متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود:یكی از مهمترین راه های پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفلوآنزا یا تخفیف عوارض آن، تقویت سیستم ایمنی بدن است و برای اینكه سیستم ایمنی بدن بهترین كارایی را داشته باشد نیاز به یك برنامه غذایی صحیح داریم.
وی افزود:با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و شیوع بیماری آنفلوآنزا، پیشگیری و خود مراقبتی بهداشتی بهترین روش در برابر شیوع بیماری آنفلوآنزا است.
وی ادامه داد: معمولا كسانی در معرض خطر بیشتر این بیماری هستند كه به دلایل مختلف سیستم ایمنی ضعیفی دارند مانند كودكان زیر پنج سال، افراد بالای 65 و زنان باردار كه نیاز به خود مراقبتی زیادی نسبت به سایر افراد دارند.
كاوه ای با بیان اینكه برنامه صحیح غذایی می تواند از بروز بسیاری از بیماری پیشگیری كند ادامه داد:علاوه بر رعایت نكات بهداشتی برای پیشگیری از بیماری آنفلوانزا انتخاب مواد غذایی مناسب فصل سرما از راهكارهایی برای كاهش ابتلا به این بیماری به شمار می رود.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینكه مواد مغذی مختلفی در تقویت و بهبود عملكرد سیستم ایمنی موثرند هستند افزود:ویتامین C یكی از مهمترین ویتامین هایی است كه نقش مهمی در كاهش سرما خوردگی و همچنین آنفلوانزا ایفا می كند.این ویتامین علاوه بر تقویت گلبول های سفید، سبب افزایش تعداد آنتی بادی های اینترفرون شده كه به سیستم دفاعی بدن كمك می كند.این ویتامین در گوجه فرنگی، مركبات، كیوی، توت فرنگی، سیب زمینی، فلفل و كلم ها یافت می شود.
وی ادامه داد:ویتامین D نیز با كمك در تولید عوامل ضد میكروبی، نقش اساسی در دفاع بدن در مقابل بیماری ها دارد.
كاوه ای ادامه داد: همچنین ویتامین A نیز سبب تقویت سیستم ایمنی می شود، اما توصیه می شود كه میزان بالای این ویتامین می تواند سمی باشد و بهتر است از منابع غذایی این ویتامین استفاده شود كه عبارتند از هویج، كدوحلوایی، میوه ها و سبزی های رنگی است.
وی با اشاره به عنصر روی اظهار كرد: روی ماده حیاتی برای سیستم ایمنی بدن است و قادر است طول دوره سرماخوردگی را كوتاه تر ساخته و بهبودی را تسریع بخشد. منابع غذایی اصلی روی در گوشت قرمز، غذاهای دریایی، گوشت ماكیان، پنیر، ماست، لوبیای خشك، مغزها، غلات كامل، غلات صبحانه وجودد دارد .
كاوه ای اظهار كرد :مواد غذایی موجود در فصل سرما به طور طبیعی حاوی مواد مغذی هستند كه نقش موثرتر در پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی ‌انفلوآنزا دارند بنابر این توجه به مصرف میوه ها و سبزی های این فصل نكته كلیدی در درمان و پیشگیری از این بیماری است.
وی با اشاره به غذاهای محلی و بومی افزود :استفاده از انواع آشها، سوپ ها و عدسی از جمله مواد مغذی است كه برای تقویت سیستم ایمنی لازم است .
كاوه ای توصیه كرد :استفاده مرتب از مایعات و البته استراحت كافی و خواب مناسب و كنترل استرس عوامل غیر تغذیه ای هستند كه با تقویت سیستم ایمنی به طور عام برای پیشگیری از بیماری های مختلف از جمله آنفلوآنزا و سرماخوردگی بسیار موثرهستند.
به گفته وی افرادی كه برنامه غذایی اصولی و مناسبی دارند شدت سرما خوردگی و تعداد دفعات آن به مراتب كمتر، و دوره بیماری كوتاه تری دارند.
كاوه ای توصیه كرد در كنترل آنفلوانزا رژیم غذایی مناسب، شستن مكرر دست ها، ورزش متعادل و مكرر، استراحت و خواب كافی و واكسیناسیون مانع از ابتلا شده و در صورت ابتلا بهبودی را سرعت می بخشد.

*** فرق آنفلوآنزا با سرماخوردگی
وی با بیان اینكه علائم سرما خوردگی و آنفلوانزا در برخی موارد مشابه است،اظهار كرد: در آنفلوآنزا نوع ویروس واگیر دار بوده و همراه با مشكلات تنفسی ، سردرد ، سرگیجه ، دردهای عضلانی ، استفراغ و مهمتر از همه تب بالای 38 درجه همراه است اما در سرما خوردگی علائم خفیف تر است.
كاوه ای ادامه داد: سرما خوردگی عوارض كمتری دارد وبه راحتی قابل درمان است و به شدت بیماری آنفلوآنزا خطرناك نیست.

*** انواع آنفلوانزا
آنفلوآنزا سه نوع ویروس شامل نوع A، B و C دارد كه خطرناك‌ترین نوع آنها A هست و هر سال تغییر شكل می‌دهد. به همین علت است كه هر سال واكسن مطابق با میزان جهش ویروس و نوع آن تهیه می‌شود كه در ایران برای دو نوع A و B واكسن وجود دارد. ویروس‌ آنفلوآنزایی كه در كرمان گزارش شده، فصلی است و فعلا از نوع A و زیر رده H1N1 است.

***شاه‌كلیدهای مقابله با آنفلوانزا
ویروس آنفلوانزا مدت ها در هوا پخش می شود و از طریق بینی، دهان، دست دادن، عطسه، سرفه، حرف زدن و روبوسی قابل انتقال است بنابراین:
۱- دست‌ها را به‌طور منظم با آب و صابون شست وشو دهیم
۲- هنگام احوالپرسی از بوسیدن و دست دادن خودداری كنیم
۳- از مالیدن و تماس دست آلوده با چشم‌ها، بینی و دهان خودداری كنیم
۴- هنگام سرفه یا عطسه، بینی و دهان خود را دستمال كاغذی بپوشانیم
5- دستمال استفاده شده را به طور مناسب دفع كنیم
6- اگر در خود علائم شبه آنفلوانزا دیدیم در منزل بمانیم و از حضور در مكان‌های عمومی پرهیز كنیم
7- درصورت مشاهده علایم شبه آنفلوآنزا به پزشك مراجعه كنیم
علمی **1354**1440