ترافيك خودروهاي عبوري از مازندران پشت دروازه تهران

ساري-ايرنا- مسدود شدن راههاي ارتباطي مازندران با تهران در سه محور اصلي هراز ، فيروزكوه و كندوان به دليل بارش شديد برف و كولاك از نخستين ساعات بامداد امروز و ادامه آن براي چندين ساعت ، سبب ايجاد ترافيك نيمه سنگين خودروهاي عبوري در دروازه ورودي به استان تهران شده است. اين استان شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، مدت توقف برخي از خودروهاي عبوري بخصوص در محورهاي هراز و فيروزكوه به تهران در حوزه استحفاظي استان تهران به بيش از چهار ساعت رسيده است و با وجود بازشدن محور فيروزكوه در ساعات قبل ، به دليل لغزندگي سطح جاده ها ، همچنان ترافيك سنگيني در اين محور و ساير محورهاي استان مازندران به تهران وجود دارد.
مركز مديريت راههاي مازندران ظهر امروز اعلام كرده است كه ترافيك نيمه سنگين خودروهاي عبوري از اين استان به سمت تهران به دليل مسدود بودن راههاي حوزه استحفاظي راه و شهرسازي استان تهران از صبح امروز وجود دارد.
براساس اين گزارش ، هم اكنون محور فيروزكوه به تهران با تلاش راهداران باز شد و ترافيك سنگين خودروها در اين مسير به دليل كند شدن تردد ناشي از لغزندگي محور است .
مركز مديريت راههاي مازندران در عين حال اعلام كرد كه با وجود بارش برف و كولاك تمام راههاي داخلي حوزه استحفاظي راه و شهرسازي اين استان باز است و تردد در آنها جريان دارد .
مدير راهداري اداره كل راه و شهرسازي مازندران در اين باره به خبرنگار ايرنا گفت : هم اكنون به دليل بارش برف سطح جاده هاي استان درمحورهاي هراز، فيروزكوه و كندوان در حوزه استحفاظي راه و شهرسازي مازندران لغزنده است و تردد با زنجير چرخ برقرار امكان پذير است.
علي محمدزاده افزود : رانندگاني كه قصد تردد در محورهاي برون شهري مازندران را دارند، بايد خودروي خود را به امكانات زمستاني مجهز كنند.
اداره كل هواشناسي مازندران هم وضعيت جوي اين استان را به علت استقرار سامانه سرد بارشي نيمه ابري همراه با بارش برف و باران و باد شديد اعلام و پيش بيني كرده است كه از عصر فردا از ميزان ناپايداري ها در اين استان كاسته مي شود.
مازندران سه هزار و 700 كيلومتر راه اصلي دارد كه 670 كيلومتر آن را گردنه هاي برفگير تشكيل مي دهد.
6982/1654

سرخط اخبار استان‌ها