سجاد مرداني سومين سهميه المپيك تكواندوي ايران را كسب كرد

تهران- ايرنا- ملي پوش سنگين تكواندوي كشورمان، سومين سهميه تيم ملي تكواندوي ايران براي حضور در بازيهاي المپيك 2016 را كسب كرد.

به گزارش ايرنا، دومين و آخرين روز از مسابقات فينال تكواندوي جايزه بزرگ در سال 2015 ميلادي به ميزباني مكزيك در حال پيگيري است.
امشب (يكشنبه) سجاد مرداني تكواندوكار وزن به اضافه 80 كيلوگرم ايران در نخستين گام به مصاف راديك عيسي اوف از جمهوري آذربايجان رفت و در پايان 3 راند مبارزه توانست با نتيجه يك بر صفر از سد قهرمان سال 2015 جهان عبور كرده و راهي مرحله نيمه نهايي شود.
در ديگر مبارزه، والكر وودزيج از آلمان كه در رنكينگ فدراسيون جهاني به منظور كسب سهميه المپيك در تعقيب سجاد مرداني بود، نتيجه را به جسور بايكازوف از ازبكستان واگذار كرد و از دور رقابت ها كنار رفت تا سجاد مرداني سومين سهميه المپيك ريودوژانيرو 2016 را براي كشورمان بدست آورد.
مرداني براي رسيدن به فينال اين مسابقات بايد با جسور بايكازوف ازبكستاني كه نايب قهرمان جهان محسوب مي شود مبارزه كند و در آن سوي جدول ، تكواندوكاران فرانسه و گابن پيكار مي كنند.
پيش از اين، فرزان عاشورزاده و مهدي خدابخشي اعضاي تيم ملي تكواندوي ايران حضور خود در رويداد المپيك ريودوژانيرو را قطعي كرده بودند.
از دقايقي ديگر، بهنام اسبقي در وزن منهاي 68 كيلوگرم و در رقابت هاي جايزه بزرگ مكزيك به مصاف حريفان خود مي رود
ورزشي**3783** 3404