بارش برف و كولاك شديد راه 25 روستاي آذربايجان غربي را بست

اروميه- ايرنا- مديركل مديريت بحران استان آذربايجان غربي اعلام كرد: راه دسترسي 25 روستاي اين استان به علت بارش شديد برف و كولاك مسدود شده است.

اميرعباس جعفري روز يكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: به علت بارش برف راه دسترسي 10 روستاي شهرستان چالدران و 15 روستاي منطقه كوهسار شهرستان سلماس بسته شده است.
وي با اشاره به باز بودن تمامي جاده هاي بين شهري و اصلي استان آذربايجان غربي بيان كرد: تلاش براي بازگشايي اين جاده هاي روستايي ادامه دارد.
وي همچنين از جان باختن يك چوپان در شهرستان چايپاره آذربايجان غربي به علت كولاك و سرمازدگي خبر داد.
وي اظهار كرد: مديريت بحران استان آمادگي كامل براي امداد رساني و مديريت شرايط نامساعد جوي را دارد و جلسات اين ستاد به طور منظم برگزار مي شود و همه عوامل امدادرساني اين مديريت در آماده باش كامل قرار دارند.
رئيس اداره راه و شهرسازي پيرانشهر نيز به خبرنگار ايرنا گفت: تردد در جاده مرزي تمرچين پيرانشهر در جنوب آذربايجان غربي به علت بارش برف و كولاك بسيار شديد بدون بستن زنجيرچرخ امكانپذير نيست.
جلال محمدي افزود: با تلاش راهداران مستقر در اين محور از شب گذشته تاكنون با برفروبي مداوم از مسدود شدن اين محور مواصلاتي جلوگيري شده است.
وي ارتفاع برف در اين محور را بيش از 20 سانتيمتر اعلام كرد و ادامه داد: كولاك بسيار شديد موجب كاهش ديد شده و تردد در اين محور را بسيار مشكل كرده است.
محمدي اظهار كرد: بارش برف و كولاك در محورهاي پيرانشهر به سردشت، پيرانشهر به نقده و پيرانشهر به اشنويه نيز در جريان است كه با برفروبي مداوم گروه هاي راهداري تردد در اين محورها بدون هيچ مشكلي جريان دارد.
وي افزود: عوامل راهداري اداره راه و شهرسازي پيرانشهر با بيش از 20 دستگاه خودروي سنگين هم اكنون در حال برفروبي محورهاي مواصلاتي و روستايي اين منطقه هستند.
به گزارش ايرنا، بارش برف همراه با كولاك و وزش باد شديد از شب گذشته در مناطق مختلف آذربايجان غربي آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.
1905

سرخط اخبار استان‌ها