۱۴ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۰۴
کد خبر: 81865830
۰ نفر
جشنواره شیكاگو میزبان فیلم حراج

تهران - ایرنا - فیلم سینمایی حراج به كارگردانی حسین شهابی همزمان با برگزاری بیست و ششمین جشنواره منتخب فیلم‌ های ایرانی در شیكاگو با دیگر آثار حاضر در این رخداد به رقابت خواهد پرداخت.

حسین شهابی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا اظهار داشت: پس از به تعویق افتادن ساخت فیلم آزاد با ضمانت كه قرار بود برای حضور در جشنواره فیلم فجر حاضر شود، بر اساس برنامه ریزی ها مقرر شد فیلم حراج، دیگر ساخته خود را در بخش مسابقه بیست و ششمین جشنواره فیلم های ایرانی شیكاگو ارائه دهم.
وی ادامه داد: طبق سنت همیشگی این رخداد، جشنواره فیلم های ایرانی شیكاگو در بهمن ماه برگزار خواهد شد و این فیلم در كنار دیگر آثار به رقابت خواهد پرداخت تا در نهایت یك اثر به عنوان فیلم برگزیده این رخداد توسط هیات داوران معرفی شود.
شهابی همچنین درباره تازه ترین تجربه حضور بین المللی خود در عرصه هنر هفتم به حضور دیگر فیلم خود با نام روز روشن در جشنواره فیلم زوریخ اشاره كرد و گفت: بازخورد منتقدان و عموم مردم با این اثر سینمایی بسیار مثبت بود و برداشت و نكته هایی كه بعد از تماشای فیلم به من بازگو كردند برای من جای بسیار تعجب و شگفتی داشت.
این كارگردان درباره دلایل به تعویق افتادن تولید فیلم آزاد با ضمانت كه قرار بود برای جشنواره فیلم فجر امسال حاضر شود یادآور شد: به سبب فراهم نشدن بودجه و مباحث مالی ناچار به تعویق ساخت این اثر شدیم و در ادامه نیز به سبب حضور بازیگران مد نظرم در دیگر آثار سینمایی در مسیر جشنواره فیلم فجر تصمیم گرفتم تا كار تولید این فیلم را به بعد از جشنواره فجر موكول كنم.
پیش از این اعلام شده بود قرار است فیلم مترجم به عنوان اثر مشترك سینمای ایران و انگلیس توسط شهابی تولید شود كه این هنرمند درباره این پروژه سینمایی خاطرنشان كرد: فیلمنامه این اثر در حال بازنویسی است تا مورد تایید تهیه كنندگان ایرانی و انگلیسی قرار بگیرند چرا كه اولویت كیفیت فیلمنامه مورد وثوق دو طرف تولید این اثر سینمایی است.
شهابی گفت: تا به حال سه بار این فیلمنامه مورد بازنویسی قرار گرفته است و امیدوارم این بار مورد تایید قرار گیرد تا هرچه زودتر كلید فیلمبرداری و تولید این اثر سینمایی زده شود.
فراهنگ**9266**1027