اجتماع عظيم بازماندگان اربعين حسيني در جنوب شرق استان تهران برگزار شد

تهران – ايرنا – همزمان با چهلمين روز شهادت سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) اجتماع عظيم بازماندگان اربعين حسيني در شهرستان هاي جنوب شرق استان تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، مردم خداجوي و ولايت مدار شهرستان هاي ورامين ، پيشوا ، قرچك و پاكدشت همزمان با اربعين حسيني در قالب دسته هاي سينه زني و زنجير زني به عزاداري چهلمين روز شهادت سرور و سالار شهيدان پرداختند.
در شهرستان ورامين عاشقان خاندان عصمت و طهارت با اجتماع در مقابل مسجد جامع شهرستان به سمت امامزاده يحيي (ع) اين شهرستان حركت كردند تا با اجتماع در اين مكان مقدس به عزاداري پرداخته و صحنه هاي نابي از عشق و ارادت به امام حسين (ع) و ياران باوفاي ايشان به تصوير كشند.
شهرستان مقدس پيشوا، مدفن امامزاده جعفر(ع) برادر بلافصل امام رضا (ع) از ساعات اوليه روز پذيراي هزاران نفر از عاشقان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت بود كه با پاي پياده در بارگاه ملكوتي ايشان حضور يافته و چهلمين روز شهادت امام حسين(ع) و ياران باوفاي ايشان را محضر ولي عصر(عج) تسليت عرض كردند.
بسياري از خيرين اين شهرستان نيز سفره هاي اطعام حسيني را در مناطق مختلف شهر گسترده و از عزاداران پذيرايي كردند.
مردم شهرستان قرچك نيز براي دومين سال پياپي در اجتماعي عظيم به سمت شهرستان ري و حرم حضرت عبدالعظيم حركت كردند.
به گزارش خبرنگار ايرنا بيش از پنج هزار نفر از عزاداران شهرستان قرچك از ساعات اوليه روز با پاي پياده مسير 25 كيلومتري اين شهرستان تا شهرستان ري را طي كردند تا خود را در فضا معنوي عزاداران حسيني در كربلاي معلا حس نموده و از اجر اين عزاداري بهره مند شوند .
در طول مسير مردم خداجوي مناطق قلعه نو و فيروزآباد نيز به سيل عظيم عزاداران حسيني پيوستند تا آنان نيز با حضور در بارگاه حضرت عبدالعظيم حسني(ع) اين مصيبت را به محضر ولي عصر(عج) تسليت عرض كنند.
امام جمعه شهرستان قرچك در حاشيه اين مراسم به خبرنگار ايرنا گفت: اجتماع عظيم مردم شهرستان قرچك گوشه اي كوچك از عزم و اراده شيعيان جهان در حفظ اتحاد و همبستگي ميان آحاد جامعه به عنوان تنها عامل مقابله با استكبار جهاني مي باشد .
حجت الاسلام حجت الله اسماعيلي گفت: عزاداري اربعين حسيني امروز به مانور عظيم شيعيان جهان در برابر زياده خواهي هاي استكبار جهاني و تلاش آنان در ايجاد انشقاق ميان صفوف به هم فشرده مسلمانان تبديل شده است .
وي تصريح كرد: امروز جهانيان شاهدند كه بيش از 15 ميليون مسلمان اعم از شيعه و سني در مراسم اربعين حسيني شركت كرده و مجد و عظمت اسلام را به رخ دشمنان اسلام كشيدند.
وي تأكيد كرد : تنها عامل مقابله با دشمنان اسلام حفظ اتحاد است و اربعين حسيني نماد اتحاد ميان مسلمانان مي باشد.
تهرام**7254**1625