۱۱ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۳۳
کد خبر: 81862912
۰ نفر
پياده روي باشكوه مردم سيرجان در روز اربعين

كرمان - ايرنا - هزاران نفر از مردم شهرستان سيرجان همزمان با اربعين حسيني و همگام با زائراني كه با پاي پياده به كربلا رفتند، مسير حرم تا حرم را پياده روي كردند.

به گزارش ايرنا خيل عظيم عزاداران اربعين امروز چهارشنبه با پاي پياده و خيلي ها هم با پاي برهنه مسير حرم امامزاده احمد (ع) در شهر سيرجان تا امامزاده علي (ع) را پيمودند.
عاشقان اباعبدالله الحسين (ع) بيش از 10 كيلومتر را به ياد زائراني كه با پاي پياده در كربلا و نجف راه رفتند، پياده روي و با سرور و سالار شهيدان تجديد بيعت كردند.
امام جمعه سيرجان كه در جمع راهپيمايان اربعين حضور يافته بود، گفت: اين نمايش اتحاد و همبستگي شيعيان است چه در كربلا و نجف و چه امروز كه مردم سيرجان با پاي پياده خود را به حرم نوادگان امام موسي بن جعفر (ع) مي رسانند.
حجت الاسلام سيد محمود حسيني افزود: امروز داعشي ها و دشمنان اسلام كه قدرت شيعه را دريافتند در فكر تشكيل شيعه داعشي هستند كه بايد بدانند كتب شيعه برخاسته از عشق حقيقي به خاندان نبوت است و هيچگاه شيعه اين عشق را به تمام عالم عوض نمي كند.
فرماندار سيرجان هم در حاشيه راهپيمايي اربعين گفت: براي برگزاري اين مراسم از سه ماه پيش تمامي دستگاه هاي اجرايي را هماهنگ كرديم و برنامه ريزي داشته ايم.
منصور مكي آبادي بيان كرد: بيش از 40 هزار نفر در مراسم پياده روي اربعين حسيني شركت كردند و استقبال مردم بي نظير بود.
مردم سيرجان سپس در عزاداري اربعين حسيني در امامزاده علي شركت كردند.
7435/3028