قطار بازگشت زائران حسینی از كربلا به راه افتاد

تهران - كربلا - مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج در عراق گفت: قطار بازگشت زائران حسینی از كربلا به سمت بصره در جنوب عراق و انتقال به ایران راه افتاد.

«مصطفی قاسمی» سه شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار اعزامی ایرنا به كربلا، افزود: این قطار ساعت 22 به وقت عراق (22:30 به وقت تهران) با 400 مسافر عازم بصره شد و زائران حسینی پس از ورود به بصره با اتوبوس های آماده شده به سمت مرز شلمچه حركت كرده و وارد مرز كشورمان می شوند.
وی با بیان این كه بازگشت زائران ایرانی از كربلا آغاز شده، تاكید كرد: با توجه به حضور تعداد زیاد زائران اربعین حسینی در كربلای معلی، زائران سعی كنند پس از زیارت (قبل از روز اربعین) این شهر مقدس را ترك كنند.
قاسمی در عین حال گفت: اگر زائران ایرانی تا پنجشنبه در كربلا اقامت داشته باشند به دلیل اقدام یكباره و زیاد زائران حسینی برای ترك كربلا، در بازگشت عجله نكنند و خروج خود را از این شهر برای پس از روز جمعه برنامه ریزی كنند.

** پیكر سه زائر فوت شده برای انتقال به ایران تحویل مقامات ایرانی شد
مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج در عراق با اشاره به این كه ساعاتی قبل پیكر سه زائر ایرانی از 11 زائر فوت شده در عراق پس از تشریفات قانونی تحویل مقامات ایرانی در عراق شده، تصریح كرد: پیكر این سه ایرانی در حال انتقال به كشورمان است و تا ساعاتی دیگر وارد ایران می شود و یك ایرانی فوت شده نیز با درخواست خانواده اش در قبرستان نجف اشرف دفن شده است.
وی ادامه داد: تشریفات اداری برای انتقال پیكر هفت زائر ایرانی فوت شده در عراق نیز در حال انجام است و ان شاءالله به زودی به كشور منتقل می شوند.
قاسمی شمار مجروحان بستری شده ایرانی در بیمارستان های عراق را 20 نفر اعلام كرد كه با فراهم شدن شرایط آنها نیز به ایران منتقل خواهند شد.
وی دلیل فوت زائران ایرانی را چندین تصادف در محورهای مختلف اعلام كرد و گفت: یكی از زائران ایرانی به دلیل كهولت سن و ناراحتی قلبی فوت شده است.
شبس *خاورم/1275/**1613