بانوان نقش مهمی در ساخت تمدن اسلامی دارند

همدان - ایرنا - نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: بانوان نقش مهم و اثر گذاری در ساخت تمدن اسلامی دارند.

حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اكبری شامگاه سه شنبه در جمع هیات انصارالمهدی (عج) دختران دانش آموز شهرستان همدان و اعضای انجمن های اسلامی اظهار كرد: دنیای معاصر در حال واكاوی نقش زنان در جامعه است این در حالیست كه در غرب به زن به عنوان ابزار تبلیغ، سودجویی و لذت جویی نگاه می شود.
وی با ذكر اینكه در دنیای غرب زن دچار بحران هویتی جنسی شده است اضافه كرد: بانوان غربی در صدد جستجوی نقش خود در اجتماع بوده و برای دستیابی به این هدف اقدام به قیام های انحرافی با عنوان فمنیست و مرد ستیزی كردند.
وی تاكید كرد: فرهنگ اسلام برای بانوان نقش بنیادین در ساختن فرهنگ و تمدن بشریت قایل است همچنین نقش محوری در عرصه تربیت فرزند صالح كه كار ویژه بانوان محسوب شده یا نقش و حضور مستقیم و جدی آنان در ساخت تمدن اسلامی از دیدگاههای اسلام نسبت به بانوان است.
نماینده رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان یادآوری كرد: برای حیات مجدد و باز آفرینی اسلام باید قیامی صورت می گرفت كه امام حسین (ع) به میدان آمده ولی پس از ایشان حضرت زینب (س) طلایه دار و پرچمدار احیای اسلام در معرض خطر شد.
حجت الاسلام حاج علی اكبری با بیان اینكه بانوان مسلمان در تاسیس، نجات و صیانت از اسلام نقش داشتند بیان كرد: زنان مسلمان با داشتن پیشینه و الگوی پرافتخار همچون زینب كبری (س) هیچگاه دچار بحران هویت نمی شوند و دنبال مرد ستیزی برای اثبات هویت خود نمی روند.
وی گفت: اربعین در فرهنگ شیعه و اسلام ناب یك موقعیت ممتاز و مهم است بگونه ای كه اربعین از ویژگیهای منحصر به سیدالشهدا است و برای هیچیك از اهل بیت (ع) آیین اربعین برگزار نمی شود.
وی اظهار كرد: واژه اربعین انسان را یاد زیارت ولی و اولیای خدا می اندازد و این زیارتها دارای ابعاد گوناگون و جنبه های اخلاقی، سیاسی، معرفتی و فرهنگی است.
نماینده رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان افزود: در سالهای اخیر پدیده ویژه ای تحت عنوان همایش اربعین چشم جهان را به خود خیره كرده است و هر ساله به كمیت و كیفیت آن افزوده می شود.
حجت الاسلام حاج علی اكبری اضافه كرد: هر ساله دوستداران اهل بیت (ع) از اقصی نقاط جهان عازم كربلا می شوند حتی پیروان اهل بیت كه در كشور خود در اقلیت و شرایط خاصی هستند در كربلا گرد هم جمع می شوند.
وی گفت: حركت نمادین و با پای پیاده زائران از نجف تا كربلا به مثابه سیل خروشانی است كه انتهای آن به كربلای حسین ختم می شود و این مانور مذهبی و سیاسی با وجود حیرت كشورهای غربی در حال توسعه است.
نماینده رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تاكید كرد: در شرایط كنونی جهان به چنین رویداد بزرگ و مانور عظیمی برای ارائه دین مبین اسلام به جهان نیاز داریم.
وی خاطرنشان كرد: با واكاوی ریشه و سابقه اربعین می توان دریافت كه این واقعه با نام بزرگ بانوی دشت كربلا حضرت زینب (س) و از سوی دیگر بنام صحابه پیامبر جابرابن عبدالله انصاری شناخته می شود.
حجت الاسلام حاج علی اكبری تاكید كرد: پیام زیارت حضرت زینب (س) و اهل بیت (ع) استمرار قیام حسینی است تا این قیام الهام بخش اثر بخش شده و باعث بیداری اسلامی شود.
وی افزود: ادامه قیام حسین (ع) رنگ زنانه داشت و امام حسین نقش مهمی را در ساخت آینده بشریت ایفا كرد ولی كسی كه قیام را ترویج و تبلیغ كرده و به هدف رساند حضرت زینب(س) بود.
وی گفت: حضور جابر در كربلا داری پیام بزرگی برای بشریت است و آن این است كه 'برای بودن با حسین(ع) نیاز به حضور در میدان نبرد و واقعه عاشورا نیست بلكه هر جای دنیا و در هر زمانی می توان حسینی بود و همانند سیدالشهدا عمل كرد.
نماینده رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان افزود: رهبری فرزانه انقلاب در سخنرانی های خود به موضوع نفوذ نظام سلطه در امر تربیت، فرهنگ و سبك زندگی تاكید كردند كه بر این اساس دانش آموزان توجه به این مولفه ها را باید در دستور كار قرار دهند.
حجت الاسلام حاج علی اكبری تاكید كرد: در سنگر انجمنهای اسلامی باید با همت در برابر نفوذ ایستاد و فعالان در انجمن های اسلامی همكلاسی های خود را از دسیسه های دشمن آگاه كرده و انها را صبانت كنند.
7526/6993