مسوول امور مساجد ری: رژیم آل سعود منتظر انتقام و عقاب الهی باشد

شهرری ـ ایرنا ـ مسوول مركز رسیدگی به امور مساجد شهرستان ری، با تاكید براینكه، خون قربانیان حادثه منا كه مظلومانه به شهادت رسیده اند بر عهده رژیم آل سعود است گفت: آل سعود منتظر انتقام و عقاب الهی باشد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام مهدی اصلانی عصر سه شنبه در آئین یادبود مرحوم قاسم قنبری در سخنانی، ضمن تاكید بر اهمیت انجام فریضه حج در اسلام از سوی مسلمانان به روایتی از پیامبر اكرم (ص) در این خصوص اشاره كرد و گفت: پیامبر(ص) به حضرت علی (ع) فرمودند اگر كسی حج واجب بر گردن داشته باشد و از رفتن سرباز زند، هنگامی كه از دنیا رود بعنوان انسانی كافر در صحرای محشر حاضر می شود.
وی افزود: امام حسن مجتبی (ع) نیز به امام حسین (ع) وصیت كردند كه همواره خداوند متعال را در نظر داشته باشید و تا هستید حج را ترك نكنید كه اگر این مراسم معنوی ترك شود انسان ها از رحمت خدا دور می شوند و امت اسلام دچار گرفتاری و نابودی خواهد شد.
اصلانی همچنین در روایتی دیگر از امام صادق (ع) به اهمیت حج در اسلام اشاره كرد و بیان كرد: امام صادق(ع) فرموده اند اگر مردم حج خانه خدا را به تعطیلی بكشانند و كسی رغبت نداشت باشد به حج برود از وظیفه اصلی حاكم اسلامی و امام است كه مردم را به اجبار به زیارت و عبادت خانه خدا بفرستد.
وی افزود: امام صادق(ع) در تحلیل این سخن شان فرمودند خداوند متعال خانه خود را مایه بقاء جامعه بشری قرار داده است و اگر انسان ها نسبت به خانه خدا كم توجه شوند جامعه اسلامی دچار آسیب های جدی خواهد شد.
اصلانی در ادامه با تاكید براینكه، اگر كسی به قصد زیارت خدا از منزل خارج و در بین مسیر رفت، برگشت یا در حین مراسم از دنیا برود اجر این شخص با خود خداوند متعال است، به روایتی از امام صادق (ع) در این خصوص اشاره كرد و گفت: بر اساس این روایت حساب و كتابی این شخص نخواهد داشت و به تعبیری دیوان اعمال او اصلا باز نخواهد شد.
مسوول مركز رسیدگی به امور مساجد شهرستان ری با بیان اینكه، كسی كه در مسیر خانه خدا جان به جان آفرین تسلیم كند از عظمتی نزد خداوند متعال برخوردار خواهد شد، افزود: خداوند این شخص را در حال لبیك به صحرای محشر وارد می كند و در حالی كه خداوند متعال او را صدا می زند و او جواب می دهد به محضر الهی وارد می شود و از آن هراس بزرگ روز قیامت در امان و امنیت الهی است.
وی با تاكید براینكه، همه كسانی كه در فاجعه منا از دنیا رفته اند اجرشان نزد خداوند الهی محفوظ است، گفت: برخلاف سایر انسان ها كه برای حساب و كتاب به صحرای محشر می روند جان آفرینان در راه حج را هیچ گاه برای حساب و كتاب به صحرای محشر نمی كشانند و بدون حساب و كتاب به آنان گفته می شود كه وارد بهشت شوید.
اصلانی در ادامه وظایف مدیریتی مناسك حج در اسلام را امری بسیار حساس و سنگین دانست و با تاكید بر اینكه، از نگاه خدواند متعال تنها انسان های با لیاقت و باكفایت می توانند مدیریت حج را عهده دار باشند، به آیات و روایات موجود در این خصوص اشاره كرد و گفت: حداقل چندین آیه قرآن به طور مستقیم به مدیریت حج اشاره دارد و خداوند متعال اولا تصریح می كنند كه منطقه حرم امن الهی ملك شخصی كسی نیست و تمام ساكنین مكه و كسانی كه به مكه مسافرت می كنند همه حق استفاده از حرم و محدوده حرم را بدون قصد تملك دارند.
وی افزود: نكته دیگری كه خداوند متعال در قرآن تصریح كرده اند آن است كه در مناسك و مراسم حج مسیر اختصاصی وجود ندارد و هنگامی كه در صدر اسلام برخی از قریشیان هنگامی كه در شلوغی مراسم برای خود مسیر اختصاصی درست كرده بودند آیه قرآن نازل شدن كه شما نیز از همان مسیری كه مردم به صحرای منا می روند تردد كنید و حق ندارید مسیر اختصاصی برای خود در نظر گیرید.
وی بیان كرد: خداوند متعال همچنین امنیت خاص حرم را مورد تاكید قرار داده اند و تصریح كرده اند كه هركس وارد منطقه خاص حرم الهی شود از امنیت خاص الهی برخوردار است و كسی حق ندارد این امنیت خاص را از بین ببرد.
اصلانی تصریح كرد: اگر صلابت و شجاعت رهبر معظم انقلاب نبود، سعودی ها یك جنازه از قربانیان حادثه منا را به كشورهایشان تحویل نمی دادند چرا كه آنها می دانستند بازگشت هر شهیدی به كشورش گلوله ای از نفرت به قلب آل سعود خواهد بود.
وی با اشاره به اسماء خداوند متعال در قرآن كریم و اینكه بایستی به آن ایمان داشته باشیم، گفت:خداوند به حساب ظالمین زود می رسد و آنها را زود عقاب می كند و خداوند شكست ناپذیر و صاحب انتقام است و رژیم آل سعود منتظر عقاب و انتقام الهی باشد و هركسی در این دنیا ظلم كند اهل ظالمین است و خداوند متعال مجازات او را از همین دنیا شروع خواهد كرد.
وی با اشاره به اینكه، نام دیگر خداوند در قرآن 'خیر الماكرین' یعنی خداوند بهترین كسی است كه مكر می كند افزود: دولت خون آشام ال سعود دچار مكر الهی دچار شده است و به زودی شما خواهید دید كه این رژیم سرسپرده آمریكای جهانخوار از بین خواهد رفت.
آئین یادبود مرحوم قاسم قنبری همسر فاطمه تاجیك مدیر شبكه بهداشت شهرستان ری بعنوان تنها قربانی حادثه منا از شهرستان ری روز دوشنبه با حضور فرماندار ویژه و جمعی از مسوولان ادارات شهرستان ری در مسجد جامع ارشاد ری برگزار شد.
1836/ 6139