معاون دانشگاه آزاد كشور:نسبت دانشجو به هيات علمي بايد يك به 27 شود

اهواز - ايرنا - معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه آزاد اسلامي كشور گفت: در افق 1404 ، نسبت تعداد دانشجو به اعضاي هيات علمي بايد در كل كشور از جمله خوزستان، يك به 27 شود.

به گزارش ايرنا فرهاد حسين زاده لطفي سه شنبه در دهمين نشست هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي خوزستان واحد اهواز در سرسراي اداري دانشگاه اظهار كرد: لازمه داشتن دانشجو به ويژه تحصيلات تكميلي، جذب اعضاي هيات علمي با كيفيت بالاست.
وي گفت:در حال حاضر در خوزستان نسبت تعداد دانشجو به هيات علمي يك به 63 است كه خيلي قابل قبول نيست.
وي افزود: قرار است 230 عضو هيات علمي تمام وقت در يك فراخوان يك ماهه جذب شود كه نسبت موجود را ترميم كند كه در صورت محقق شدن، نسبت دانشجو به هيات علمي يك به 56مي شود.
لطفي ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامي اهواز بعد از استان تهران بزرگترين دانشگاه از نظر جمعيت دانشجو است بنابراين انتظار مي رود كيفيت آن بالاتر باشد.
معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي اهواز در سال 1393 از محل هزينه درآمد دانشگاه در استان، 290 ميليارد ريال پس انداز كرده است كه اين پس انداز از طريق كاهش هزينه بوده است.
وي خاطرنشان كرد: اين اندوخته صرف جذب اعضاي هيات علمي، توسعه، عمران و آباداني در حوزه دانشگاه آزاد مي شود.
لطفي همچنين در جمع خبرنگاران اظهار كرد: درتلاش هستيم با ارتقا كيفيت در حوزه آموزش و پژوهش، نيازهاي دانشجويان را برآورده كنيم.
معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: از نظر هيات علمي نيز كيفيت را افزايش خواهيم داد و در همين راستا به كليه واحدهاي دانشگاهي در سراسر كشور اعلام شد از مربيان در بخش تدريس تحصيلات تكميلي استفاده نكنند.
وي اضافه كرد: تشكيل كلاس در مقطع كارشناسي ارشد با بيشتر از 10 نفر و در كارشناسي با بيشتر از 30نفر دانشجو وجود ندارد كه اين موضوع ارتقا كيفيت را نشان مي دهد.
در نشست هيات امنا با حضور جمعي از مسئولان استاني و كشوري دانشگاه آزاد اسلامي، مسائلي از جمله تعيين تكليف اراضي مازاد و بدون سند دانشگاه، فعاليت هاي سرمايه گذاري و طرح هاي اقتصادي دانش بنيان، فعال سازي پارك هاي علم و فناوري، طرح تشكيل كميته خيرين و شبكه آزمايشگاهي سراسر دانشگاهي مطرح و تصميماتي گرفته شد.
3004/6064