اشتون كارتر: از نیروهای ویژه آمریكایی برای مقابله با داعش استفاده می‌كنیم

تهران-ایرنا- وزیر دفاع آمریكا روز سه شنبه اعلام كرد كه واشنگتن در حال استقرار نیروهای ویژه در عراق برای كمك به این كشور در مقابله با داعش است. وی اضافه كرد كه از نیروها برای انجام عملیات‌های یك جانبه در سوریه نیز استفاده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اشتون كارتر وزیر دفاع آمریكا در كمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریكا گفت: این نیروهای ویژه توانایی این را خواهند داشت تا دست به حملات بزنند، گروگان ها را آزاد كنند، اطلاعات به دست بیاورند و سركردگان گروه داعش را بازداشت كنند.
اشتون كارتر پیشتر گفته بود: حملات تروریستی در پاریس محركی برای كشورهای اروپایی در جهت افزایش بودجه نظامی و حضور بیشتر در ائتلاف برای شكست دادن گروه تروریستی داعش است.
كارتر گفته بود: این (داعش) دشمنی است كه می بایست شكست داده شود.
وزیر دفاع آمریكا همچنین در زمینه گسترش نفوذ خارجی گروه تروریستی داعش، چه در رسانه های اجتماعی و چه در نشان دادن توانایی اخیر خود در حملات در خارج از مرزهای سوریه و عراق ابراز نگرانی كرده بود.
وزیر دفاع آمریكا در یكی از اظهارنظرهای قبلی خود گفته بود: جای هیچ تردیدی نیست كه گروه تروریستی داعش در روشهای شناسایی نشدن توسط سرویس های اطلاعاتی ماهرتر شده است.
اروپام**9234**1144