۱۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۴۵
کد خبر: 81862382
۰ نفر
چهارمين سوگواره عكس عاشورائيان در دماوند برگزار شد

تهران – ايرنا – همزمان با فرارسيدن اربعين حسيني چهارمين سوگواره عكس عاشورائيان در شهرستان دماوند برگزار شد.

علي امجدي مسلمان معاون فرهنگي و هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دماوند روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا با بيان اينكه اين سوگواره به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان، شهرداري و شوراي اسلامي شهر دماوند در مجتمع فرهنگي و هنري كوثر برپا شده، اظهار كرد: اين سوگواره در قالب نمايشگاه عكس با موضوع تصوير كشيدن مراسم و آئين‌هاي عزاداري امام حسين (ع) در ماه محرم شهرستان دماوند است.
وي با بيان اينكه بعد از اعلام فراخوان سوگواره، 613 عكس توسط 41 عكاس به دبيرخانه ارسال شد بيان كرد: عكس هاي ارسالي توسط سه داور مورد نقد و بررسي قرار گرفت كه در نتيجه 30 عكس از 21 عكاس به مرحله نمايشگاه راه يافت.
امجدي مسلمان با بيان اينكه در مراسم اختتاميه اين سوگواره هشت عكاس به عنوان عكاسان برتر معرفي مي شوند، خاطرنشان كرد: اين نمايشگاه در دو بخش عكاسي حرفه‌اي و تلفن همراه برگزار شد كه معيارهاي داوران عزاداري، ايده، خلاقيت و كادربندي بود.
وي هدف از برگزاري اين سوگواره را اعتلاي مفهوم غني عزاداري در فرهنگ ايراني و تصويرسازي جلوه‌هايي ناب از عشق و دلدادگي عزاداران دماوندي در مراسم عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين(ع) دانست و گفت: كمك به ارتقا و معرفي عكاسان جوان و حرفه اي و تشويق عكاسان آماتور و مبتدي به حرفه عكاسي از ديگر اهداف اين سوگواره بوده است.
معاون فرهنگي و هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دماوند با بيان اينكه اين نمايشگاه تا 16 آذر ادامه خواهد داشت، تصريح كرد: علاقمندان جهت بازديد از نمايشگاه مي توانند صبح ها از ساعت 9 تا 13 و عصرها از ساعت 15 تا 19 در مجتمع فرهنگي و هنري كوثر حضور يابند.
تهرام/7246//1348