جهانگیری: شرایط بازگشت زائران در جلسه امشب ستاد اربعین بررسی می شود

تهران- ایرنا- معاون اول رئیس جمهوری خدمت رسانی به این زائران حسینی را اقدامی ارزشمند و شایسته تقدیر دانست و گفت: در جلسه امشب ستاد اربعین شرایط بازگشت این زایران بررسی می شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر سه شنبه پس از بازدید از امكانات مرز زمینی شلمچه در گفت و گو با خبرنگاران از تمام مسئولان و دست اندركارانی كه به زائران تسهیلات ارائه و نیازهای آنها را برطرف می‌كنند تشكر كرد.
وی گفت: با توجه به تردد هزاران زائر از مرز زمینی شلمچه كه امسال آمار آن به 300 هزار نفر رسیده باید برای جبران برخی نواقص و رفع كاستی ها، برنامه ریزی جدی تری در احداث و تكمیل زیرساخت ها داشته باشیم.
جهانگیری با بیان اینكه تدابیر خوبی برای ارائه امكانات اولیه نظیر تامین آب، پاركینگ، خدمات بهداشتی و پزشكی اندیشیده شده است، افزود: دولت نسبت به احداث و تكمیل زیرساخت ها اهتمام جدی دارد و باید طوری برنامه ریزی شود كه در سالهای آینده هیچ مشكلی در این زمینه وجود نداشته باشد.
وی ادامه داد: مشاهده هزاران نفر از مردم استان های مختلف كشور كه در این مرزها حضور یافته اند تا به زائران خدمت رسانی كنند و برای مسافران كربلا تسهیلات فراهم نمایند، موجب خرسندی و در عین حال شرمندگی است.
معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اینكه از فردا بازگشت زائران به میهن اسلامی آغاز خواهد شد، از تدارك مقدمات لازم برای خدمت رسانی به این ها خبر داد و گفت: در این سفر كه اعضای ستاد اربعین نیز حضور دارند پیش بینی های لازم انجام خواهد شد و در صورت نیاز در جلسه امشب تصمیمات لازم را اتخاذ خواهیم كرد.
جهانگیری در پایان بار دیگر از مردم و مسئولانی كه در این روزها مشغول خدمت رسانی به زوار كربلا هستند قدردانی و از خداوند برای آنان خیر و سلامتی مسالت كرد.
اسحاق جهانگیری عصر سه شنبه در جریان سفر به آبادان، بلافاصله پس از ورود، به همراه وزیر كشور در مرز شلمچه حضور یافت و ضمن گفت و گو با زائران حسینی، از نحوه رسیدگی و خدمات رسانی به آنها مطلع شد.
معاون اول رییس جمهوری در جریان این بازدید از مسئولین استان خوزستان و مدیران پایانه مرزی شلمچه خواست به منظور جلوگیری از ازدحام در مسیر بازگشت زائران حسینی، تدابیر لازم را اتخاذ و تسهیلات مورد نیاز مسافران را فراهم كنند.
مسئولان پایانه مرزی شلمچه نیز گزارشی از اقدامات انجام شده برای تسهیل در عبور و مرور زائران و نیز روند احداث سالن مسافری پایانه به معاون اول رییس جمهور ارائه كردند.
سیام ** 6084**1429